Šok pro Slováky! Na MS proti Francii ztratili náskok a zase prohráli

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Tři zápasy a stále žádné vítězství. Hokejisté Slovenska neuspěli na mistrovství světa ani proti Francii. Ačkoliv vedli už 3:1, třetí třetinu prohráli 0:4 a nakonec podlehli 3:5. V tabulce skupiny A zůstávají předposlední s jediným bodem a šance na postup do čtvrtfinále se týmu českého trenéra Vladimíra Vůjtka tenčí. Naopak Francouzi po překvapivé výhře nad Kanadou po nájezdech si připsali další překvapivý výsledek.

Hosté: 26:23. Amar, 50:30. Amar, 50:56. Roussel, 56:19. Fleury, 59:31. Roussel

Domácí: Laco (Janus) – Ďaloga, Sloboda, Marinčin, Brejčák, Švarný, Valach, Čerešňák – Hrivík, Šatan (C), Nagy – Viedenský, Pánik, Tatar – Miklík, Marcinko, Réway – Skokan, Tybor, Šťastný – J. Mikúš. (náhradník: Július Hudáček). Trenér: Vladimír Vůjtek.

Hosté: Huet (Hardy) – Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieudé Fauvel – Y. Treille, Meunier (C), Desrosiers – S. da Costa, Roussel, Bellemare – Fleury, Guttig, T. da Costa – Berthon, Henderson, Ritz, Raux. (náhradníci: Tardif, Quemener, Moisand).Trenér: Dave Henderson.

Kaval, Patifie (oba USA) – Dědulja (BLR), Fluri (SUI)

Hala Čížovka, Minsk

5358 diváků

Slovenští hokejisté po porážkách s českým a kanadským týmem potřebovali k uchování šance na postup do play off vyhrát, do první velké šance zápasu se však dostali Francouzi. Auvita v 7. minutě skóre otevřít nedokázal.

Bezbrankový stav změnil až v 15. minutě Nagy, který při slovenském oslabení projel celé hřiště a překonal Hueta. Útočník Jokeritu Helsinky se postaral i o druhou branku, když využil přesnou přihrávku kapitána Šatana.

Francii se ve 27. minutě podařilo snížit, když Laca překonal Amar. Tým kouče Hendersona následně ožil a několikrát byl blízko vyrovnání. Roussel ani Auvita však slovenského gólmana podruhé překonat nedokázali. A v 37. minutě toho hodně litovali, neboť Šatan se prosadil v přesilové hře a přiblížil Slováky k zisku tří bodů.

Slovenský brankář Laco inkasoval v utkání s Francií čtyři branky

V polovině třetí části na trestnou lavici putovali Valach a Ďaloga a Francie vyloučení obránců z české extraligy stoprocentně využila. Nejprve snížil svou druhou brankou v zápase Amar a za 26 sekund vyrovnal Roussel.

Vzápětí si téměř dvě minuty v pěti proti třem zahráli Slováci, ale velkou výhodu nevyužili a v 57. minutě je to mrzelo. Fleury překonal z dorážky Laca počtvrté a dokonal obrat z 1:3 na 4:3. Poslední slovo měl Roussel, který při slovenské power play upravil na konečných 5:3 pro Francii. Slováci mají zatím jen bod, Francie jich získala pět.

Branky a nahrávky: 16. Nagy (Sloboda), 24. Nagy (Šatan), 37. Šatan (Miklík, Valach) - 27. Amar (Desrosiers, T. da Costa), 51. Amar (Guttig), 51. Roussel (Besch), 57. Fleury (Guttig, T. da Costa), 60. Roussel. Rozhodčí: Kaval, Patafie (oba USA) - Dědulja (Běl.), Fluri (Švýc.). Vyloučení: 7:5. Využití: 1:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 5358.

Slovensko: Laco - Sloboda, Ďaloga, Marinčin, Brejčák, Švárny, Valach - Šatan, Hrivík, Nagy - Pánik, Viedenský, Tatar - Miklík, Marcinko, Réway - Skokan, Mikúš, Tybor. Trenér: Vladimír Vůjtek st.

Francie: Huet - Manavian, Amar, Auvitu, Besch, Janil, Chakiachvili, Dieude Fauvel, Berthon - Y. Treille, Meunier, Desrosiers - S. da Costa, Roussel, Bellemare - Fleury, Guttig, T. da Costa - Henderson, Ritz, Raux. Trenér: Dave Henderson.

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.