Adam Sušovský
22. dubna 2016 • 11:36

Potvrzeno! Mrázek na MS nepřijede. Víme to už týden, řekl Vůjtek

TOP VIDEA
Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal? Vítková slavila medaili v Českém domě. Kdo ji nejvíc dojal?
Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky Milan Antoš a Jiří Lípa hodnotí prohru s Ruskem: Zlomem byly nevyužité přesilovky
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z HELSINEK | To, o čem se dlouho spekulovalo, dnes trenér hokejové reprezentace českým novinářům v Helsinkách potvrdil. Brankář Detroitu Petr Mrázek, kterému dnes v noci skončila v NHL sezona, český tým na mistrovství světa v Rusku neposílí. „Víme to už týden. Nemá smlouvu na příští sezonu a nechce riskovat,“ řekl Vůjtek.Mrázek dnes v noci nedokázal zabránit prohře Detroitu 0:1, Red Wings sérii s Tampou ztratili v poměru 1:4 na zápasy. Českému gólmanovi tedy končí sezona, jenže na světový šampionát nepřijede. Čtyřiadvacetiletý gólman se trenérům omluvil s ohledem na to, že v létě bude muset v NHL jednat o nové smlouvě.

„Indicie, že nepřijede, jsme měli delší dobu. Minulý týden s ním mluvil Slávek Lener (manažer týmu Slavomír Lener) a potvrdilo se to. Nemá smlouvu na novou sezonu a nechce riskovat,“ řekl trenér Vladimír Vůjtek dnes dopoledne českým novinářům po příletu do Helsinek, odkud se český tým autobusem přesouvá do nedaleké Kouvoly, kde zítra odehraje přípravný zápas s Finskem.

Vůjtek nezastírá, že ho absence Mrázka na šampionátu mrzí. „Je to pro nás ztráta, samozřejmě. Dnes je to jeden z nejlepších gólmanů v NHL, je v ideálním věku. Hodně jsme s ním počítali, ale rozhodl se takhle. Vzhledem ke své budoucnosti nechce riskovat start na šampionátu bez smlouvy,“ vysvětlil Vůjtek.

Nyní je tak téměř jisté, že Češi na šampionát vyrazí pouze s gólmany z Evropy. O pozici brankářské jedničky bojují Pavel Francouz s Dominikem Furchem. V NHL je ve hře ještě jméno Michala Neuvirtha, u něj se ale spekuluje, že ho Philadelphia v případě vyřazení nepustí přes zdravotní prohlídku.

„S Neuvirthem jsme se ale ještě nespojili. Nechceme mu během play off volat. Uvidíme, jak to dopadne,“ nechává Vůjtek celou věc stále otevřenou.

Více o MS 2016 čtěte ZDE>>>

Olympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze