7. května 2016 • 22:15

Spojené státy slaví první výhru, po debaklu s Kanadou porazily Bělorusko

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Spojených států amerických porazili na mistrovství světa Bělorusko 6:3. Výběr USA si tak po páteční úvodní porážce s Kanadou (1:5) připsal první body v turnaji, Bělorusové naopak i podruhé prohráli. Američané mířili za třemi body hned od začátku - na začátku druhé třetiny vedli už 3:0. Tři body za dva góly a nahrávku si připsal talentovaný útočník Auston Matthews.

Kouč Američanů Hynes po nepovedeném zámořském derby hodně promíchal sestavu a vyplatilo se mu to. Favorit vyhrál první třetinu na střely na branku 11:3 a skoro přesně v její polovině otevřel skóre Wood. Ve 13. minutě měl zámořský celek k dispozici minutu a čtvrt přesilovky čtyři na tři, kterou sice nevyužil, ale v následné hře v pěti proti čtyřem propálil vše před sebou Wideman.

V úvodních minutách druhé třetiny musel do kabin předčasně Šinkevič, jenž obdržel trest ve hře za úder hlavou. Už po 17 vteřinách využil přesilovku Larkin a zvýšil na tříbrankový rozdíl. Ve 28. minutě kontroval rovněž z početní výhody Platt, ale minutu nato Hanifin vrátil svému celku tříbrankové vedení. To navíc ještě zvýraznil v přesilovce svým prvním dnešním zásahem Matthews, Stas však upravil na 2:5.

Bělorusové se ještě snažili bojovat. V 50. minutě nejprve Stěpanov orazítkoval tyč, ale přesilovku pět na tři už využil Korobov a závěr přece jen trochu zdramatizoval. Američany ale uklidnila očekávaná jednička letošního draftu. Osmnáctiletý Matthews, který strávil sezonu v Evropě a hájil dres Curychu, uzavřel skóre v 55. minutě.

Bělorusko - USA 3:6 (0:2, 2:3, 1:1)
Branky a nahrávky: 28. Platt (Stěpanov, Linglet), 39. Stas, 50. Korobov (S. Kosticyn, Stěpanov) - 10. Wood (Vatrano, Hinostroza), 14. Wideman (Matthews, Larkin), 23. Larkin (Schroeder), 29. Hanifin (Hinostroza, Motte), 35. Matthews (Connor, Hanifin), 55. Matthews (Vatrano). Rozhodčí: Öhlund (Švéd.), Olenin (Rus.) - Fluri (Švýc.), Lhotský (ČR). Vyloučení: 8:9, navíc Šinkevič (Běl.) do konce utkání (trest ve hře). Využití: 2:3.

Bělorusko: Lalande - Djukov, Korobov, Gotovec, Jevenko, Lisovec, Chenkel, Šinkevič - A. Kosticyn, Kaljužnyj, S. Kosticyn - Platt, Stas, Linglet - Stěpanov, Kovyršin, Gavrus - Drozd, Kitarov, Pavlovič - Děmkov. Trenér: Dave Lewis.
USA: Condon - Wideman, Hanifin, Murphy, Skjei, Warsofsky, Santini - Connor, Larkin, Foligno - Schroeder, Matthews, Vatrano - Motte, Compher, Hendricks - Maroon, Hinostroza, Wood - Fasching. Trenér: John Hynes.

8. Maďarsko 7 1 0 0 6 12:31 3

Hodně ostře se do sebe pustily týmy USA a Běloruska na MS. Zápas vyhráli Američané 6:3.

0

Mistrovství světa v hokeji ONLINE

Program Nominace Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023 MS hokej U20

Mistrovství světa v hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.