10. května 2016 • 13:36

Přiletí Česku posily z NHL? Hráče zatím necháváme v klidu, řekl Kalous

Autor:
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia SESTŘIH Premier League: Manchester United - Stoke 3:0. Jasná výhra favorita, blýskl se Valencia
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po prodloužení sérií Dallasu se St. Louis a San Jose s Nashvillem v 2. kole play of NHL se oddaluje možnost získání případných posil české hokejové reprezentace pro mistrovství světa v Rusku. Sezona sice už skončila pro obránce Marka Židlického z New York Islanders, ale o jeho účasti, či neúčasti není jasno. V pondělí asistent Josef Jandač uvedl, že trenéři budou uvažovat, jestli se s ním spojí. Dnes nebyl další asistent Jiří Kalous konkrétnější."Situaci v NHL sledujeme. Nechci předbíhat," řekl Kalous k situaci kolem devětatřicetiletého Židlického. Po postupu Tampy Bay s obráncem Andrejem Šustrem a útočníkem Ondřejem Palátem bojují ve druhém kole Dallas s forvardy Radkem Faksou a Alešem Hemským, další útočník Dmitrij Jaškin se St. Louis a zadák Roman Polák s forvardem Tomášem Hertlem se San Jose.

V Dallasu se odehraje rozhodující sedmý duel ze středy na čtvrtek středoevropského času, v San Jose o den později. "S hráči, kteří hrají soutěž, v žádném případě nemáme přímý kontakt. Necháváme je v klidu. Ale situaci sledujeme. Teď není důvod do mužstva zasahovat," doplnil Kalous, že se o případných posilách rozhodne až po skončení sérií.

Český tým má na soupisce pro šampionát ještě volná dvě místa v poli. Zatím využívá sedm obránců a třináct útočníků. V dějišti turnaje trénují s týmem vedle třetího brankáře Matěje Machovského další tři nezapsaní hráči - obránci Adam Polášek, Petr Zámorský a útočník Dominik Kubalík. Je jisté, že na jednoho z nich se určitě nedostane.

Český tým má v kádru v Rusku tři posily z NHL - obránce Michala Jordána z Caroliny a útočníky Tomáše Plekance z Montrealu s Davidem Pastrňákem z Bostonu. Čtvrtou měl být útočník Jiří Sekáč z Arizony, který kvůli následkům nedávného otřesu mozku opustil tým a na soupisce se neobjevil.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  NHL, svět, hokej, ČR, reprezentace, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze