10. května 2016 • 19:00

Vteřiny strachu. Dánský obránce byl po tvrdém ataku odvezen na nosítkách

Autor:
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vedli 2:0 a směřovali k svému druhému vítězství na světovém šampionátu v Rusku. Pro dánský tým se utkání se Švýcarskem začalo negativním směrem ubírat ve 44. minutě, když byl po tvrdém ataku Andrese Ambühla odvezen na nosítkách Jesper Jensen.  Švýcaři stihli s otřesenými Dány ještě do konce zápasu vyrovnat a v prodloužení rozhodnout o svém vítězství 3:2.Nebyl to vůbec hezký moment. Čtyřiadvacetiletý dánský bek Jesper Jensen dojížděl ve vlastním obranném pásmu puk, když ho těsně po odehrání na mantinel narazil útočník Švýcarů Andres Ambühl.

V momentě nárazu sklonil bek finského Jokeritu hlavu trochu níže, což se mu stalo osudným. Rameno dvaatřicetiletého soupeře totiž přišpendlilo Dánovu hlavu na mantinel. Jensen zůstal bezprostředně po zákroku bez pohybu na ledě. Fanoušci v hale okamžitě ztichli, na led přispěchali lékaři dánského týmu.

VIDEO: Nešťastný moment Jespera Jensena

Po několika minutách byl zafixovaný hokejista odvezen za nesmělého potlesku fanoušků do šaten. Zjevně otřesení Dánové zbytek utkání nezvládli. V 50. minutě snížil na jednobrankový rozdíl Mayer, dvě minuty před koncem pak vyrovnal Niederreiter.

Definitivní úder přišel ze strany helvetského kříže 52. sekund před koncem prodloužení, kdy se o první výhru Švýcarů postaral po nahrávce nechtěného hrdiny Ambühla Eric Blum.

O stavu Jespera Jensena zatím lékaři žádné další informace neposkytli.

Více o MS čtěte zde >>>

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze