11. května 2016 • 09:46

Štěstí v neštěstí. Dánský bek Jensen má po tvrdém zákroku otřes mozku, na MS dohrál

Autor: ,
TOP VIDEA
Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul Pokorný: Byli bychom srabi, kdybychom se nepokusili o titul
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté Dánska se budou muset v dalším průběhu mistrovství světa obejít bez obránce Jespera B. Jensena, který se zranil v úterním zápase proti Švýcarsku. Pětadvacetiletý hráč utrpěl po střetu s Andresem Ambühlem u mantinelu na začátku třetí třetiny otřes mozku a jeho další start v Rusku je vyloučen.Ambühl "dohrál" protivníka u mantinelu, ale v souladu s pravidly. Jensen následně opustil ledovou plochu na nosítkách a byl převezen do nemocnice, kde zůstal přes noc. "Což je standardní postup," uvedl lékař týmu Per Albaek v prohlášení, v němž zároveň potvrdil, že obránce Jokeritu Helsinky do MS už nezasáhne.

Jensen tak bude chybět i v nedělním souboji proti české reprezentaci, dosud přitom patřil mezi klíčové hráče týmu. S třemi body za dva góly a asistenci se dělí o pozici nejproduktivnějšího hráče Dánů a v průměru odehrál 19:48 minuty v zápase. Až do zranění tak byl i nejvytíženějším obráncem mužstva.

Více o MS čtěte zde >>>

VIDEO: Jesper Jensen na MS dohrál

Strach o zdraví dánského hokejisty Jespera Jensena
Strach o zdraví dánského hokejisty Jespera Jensena

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze