19. května 2016 • 20:40

Kapitán Plekanec: Kluci v českém týmu? Superprofíci, mají na NHL

Autor: ,
TOP VIDEA
Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu Slovácko - Sparta: Stanciu vykoupal dva obránce, Drchal dal svůj první gól – 1:0 pro Spartu
Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs Zákrok na Jágra? Strašné, jsme tu, abychom ho ochránili, smějí se Travelling Jagrs
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velké zklamání zavládlo v řadách českých hokejistů po čtvrtfinálové porážce 1:2 v nájezdech s výběrem USA na mistrovství světa v Rusku. Kapitán Tomáš Plekanec netajil, že tým po předvedených výkonech pomýšlel na vyšší mety. Právě s ohledem na celkově povedený turnaj ho o to více mrzí, že mladý tým nedosáhl na medailovou odměnu."Je to zklamání. Po těch výkonech jsme čekali, že se nám povede jít dál. Neodehráli jsme špatný zápas. Byly tam dobré pasáže, i když prvních deset minut to nebylo ono. Šance tam byly. Možná to bylo zbytečně rozkouskované vyloučeními. Je to škoda. V pěti jsme odehráli výborný turnaj," řekl Plekanec novinářům.

Vyhlášený srdcař si šampionát užíval a toužil, aby si ho co možná nejvíce a nejdéle mohli užít i fanoušci. "Věděli jsme, že za námi stáli. Kvůli nim je velká škoda, že jsme jim neudělali radost a že se nám nepovedlo jít dál a zaplnit hospody. O mě samotného nejde. Já jsem rád, že tady můžu být s klukama. Mistrovství je pro mě zábava. Užil jsem si to, výkony týmu byly výborné," uvedl Plekanec.

720p 480p 360p 240p
Experti o budoucnosti českého hokeje: Musíme něco změnit v mládeži

Na tým, který v osmi zápasech na turnaji nenašel ani jednou přemožitele v základní hrací době, je hrdý. "Nejsme první ani poslední, kdo s takovou bilancí nedosáhl výše. Výsledek je samozřejmě zklamání, ale byla tady spousta mladých kluků. A kluci v tomhle týmu byli opravdu výborní, superprofíci," ocenil útočník Montrealu.

"Mají před sebou velkou budoucnost a obrovskou šanci se prosadit. Patří do NHL a můžou se tam dostat, když se jim bude dařit jako na turnaji. Přeju jim to," prohlásil Plekanec s vírou, že český hokej bude mít i do budoucna na kom stavět.

Více o MS v hokeji 2016 čtěte zde >>>

Ofsajd? Nemá cenu to řešit

"Nervozita tam byla možná trochu na začátku, než jsme se do toho dostali. Pak hráli kluci sebevědomě a nepřišlo mi, že by byli nervózní. Čeká je ještě spousta šampionátů, pokud jim to vydrží. Když budou makat, budou mít ještě další šance. Prohrálo se čtvrtfinále, příště do toho půjdou znova," řekl Plekanec.

Důležitý gól Američanů na 1:1 zkraje druhé třetiny, který padl po neodpískaném ofsajdu, nechtěl příliš rozebírat. "Nevím, neviděl jsem to, takže k tomu nemůžu moc říct. Ale to nemá cenu řešit. Tady možnost přezkoumání na videu (jako v NHL) stejně není," připomněl Plekanec.

VIDEO: Sestřih zápasu Česko - USA

Nájezdy pak zvládli lépe Američané. "To už je o štěstí, komu to tam propadne do branky. Nedá se nic dělat. Během MS, když došlo na nájezdy, tak se trenér ptal, kdo nájezdy dává. Kluci, kteří si věřili, tak tam šli," uvedl Plekanec.

Ze tří českých exekutorů neuspěl nikdo, ani dosavadní "penaltová" jistota Lukáš Kašpar s oblíbeným zakončením mezi betony. "To se stane. Já jsem hlavně věřil, že po ubráněném oslabení ve třech v prodloužení se štěstí otočí k nám. Že nám něco padne, nebo že urveme ty nájezdy," řekl Plekanec.

720p 480p 360p 240p
Experti o Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

K postupu nepomohlo ani to, když se všichni hráči na střídačce drželi kolem ramen. "Jo, to bylo super. Všichni jsme drželi při sobě, bylo to vidět na výkonech," myslí si Plekanec.

Sám bude na zklamání nejlépe zapomínat v rodinném kruhu. "Těším se domů na kluky, bylo to dlouhé. Musím si odpočinout a dát se zase do práce," nastínil Plekanec s vyhlídkou Světového poháru, který v září uspořádá Toronto.

"Chci si dva tři týdny odpočinout, pak trénovat. Světový pohár budu řešit až na konci srpna. Těším se na dovolenou," řekl Plekanec.

720p 480p 360p 240p
Experti o trenéru Vůjtkovi: Složil dobrý tým a vnesl do něj klid

720p 480p 360p 240p
Experti po vyřazení: Odcházíme se vztyčenou hlavou

720p 480p 360p 240p
Radim Rulík o gólu USA na 1:1: Přímočará akce, ale ofsajd podráždí

720p 480p 360p 240p
Martin Ručinský o trestném střílení Tomáše Zohorny: Provedl to vynikajícím způsobemOlympiáda 2018: kompletní informace najdete zde >>

Program ZOH >> Hokej na ZOH 2018 >>

 Klasická verze
Mobilní verze