SOUHRN MS: Češi i Slováci slaví! Lotyši obrali USA, McDavid zničil Nory

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

7. den MS v hokeji | Česká i slovenská výhra, skvělé individuální výkony a překvapení ve skupině B nabídl čtvrteční program mistrovství světa v Dánsku. Česká reprezentace zvítězila díky výbornému výkonu Davida Krejčího s Davidem Pastrňákem nad Ruskem a ztrácí bod na čtvrté Slovensko, které zdolalo Francii 3:1. Velmi cenný bod berou Lotyši, kteří překvapivě vedli proti Američanům a nakonec padli až v prodloužení, zatímco hvězdný Connor McDavid řídil hattrickem výhru Kanady nad Norskem.

Skupina A

Česko - Rusko 4:3 po prodloužení

Čeští hokejisté porazili ve čtvrtém zápase na mistrovství světa v Kodani Rusko 4:3 v prodloužení. Dramatický duel proti olympijským vítězům z Pchjongčchangu rozhodl v čase 63:23 svým druhým gólem v utkání David Pastrňák.

Čerstvá posila z Bostonu tím korunovala skvělý výkon, Pastrňák si vedle dvou branek připsal i asistenci. Jeho klubový spoluhráč David Krejčí, který do Dánska přicestoval také dnes dopoledne, nasbíral dokonce čtyři body. Ke gólu přidal tři asistence.

Domácí: 14:41. Krejčí, 18:39. Jaškin, 24:17. Pastrňák, 63:23. Pastrňák

Hosté: 01:11. Nestěrov, 21:00. Grigorenko, 25:49. Barabanov

Domácí: Rittich (Francouz) – Gudas (A), Šulák, Hronek, Moravčík, D. Sklenička, Jordán, Polášek – Pastrňák, Krejčí, Jaškin – Hyka, Faksa, Červenka (C) – Řepík, Nečas, D. Kubalík – Nestrašil, Plekanec (A), Horák – Chytil.

Hosté: Košečkin (Šesťorkin) – Gavrikov, Kiselevič, Nestěrov, N. Zajcev, J. Jakovlev, Chafizullin, Trjamkin – Kaprizov, Dacjuk (C), Dadonov (A) – Grigorenko, Anisimov, Bučněvič – Mamin, Andronov (A), A. Michejev – Barabanov, Kablukov, Šalunov – Sošnikov.

Iverson (CAN), Ohlund (SWE) – Davis (USA), Vanoosten (CAN)

Royal Arena, Kodaň, Dánsko (kapacita: 12 500 míst)

12 490 diváků

Slovensko - Francie 3:1

Hokejisté Slovenska porazili ve svém čtvrtém zápase na mistrovství světa v Kodani Francii 3:1 a druhou výhrou zvýšili své šance na postup do čtvrtfinále. Gólem a dvěma asistencemi se na tom podílel útočník Dávid Buc. Slováci mají aktuálně sedm bodů a jsou čtvrtí ve skupině A, Francie je se třemi body šestá.

Domácí: 05:37. Bondra, 22:03. Buc, 59:51. Čajkovský

Hosté: 33:39. Claireaux

Domácí: Čiliak (Rybár) – Čajkovský, Sekera, Graňák, Ďaloga, Jaroš, Fehérváry, Grman, Jánošík – Nagy, Krištof, Jurčo – Haščák, Hovorka, Bakoš – Bondra, Buc, Svitana – Cingel, Marcinko, Kudrna.

Hosté: Hardy (Quemener) – Auvitu, Manavian, Chakiachvili, Hecquefeuille, Janil, Raux, Thiry – Lamperier, Rech, S. Da Costa – Fleury, Treille, Guttig – T. Da Costa, Douay, Texier – Claireaux, Leclerc, Perret – Ritz.

USA - Lotyšsko 3:2 po prodloužení

Hokejisté USA zvládli vítězně i čtvrté utkání v základní skupině B mistrovství světa, když po boji udolali Lotyšsko 3:2 v prodloužení. Zámořský favorit sice skóroval jako první, ale poté během druhé třetiny také prohrával 1:2. Vítězný gól dal v čase 61:23 při přesilové hře útočník Cam Atkinson.

Domácí: 11:39. Kreider, 37:38. White, 61:23. Atkinson

Hosté: 17:52. Balinskis, 23:20. Džerinš

Domácí: Kinkaid (Darling) – C. Murphy (A), Martinez, Jensen, Butcher, Pionk, Oesterle, Hughes – P. Kane (C), White, DeBrincat – Atkinson, D. Larkin (A), Kreider – J. Gaudreau, D. Ryan, Lee – T. Thompson, Coleman, Gibbons – Milano.

Hosté: Merzlikins (Gudlevskis) – Galvinš, Cibulskis, Balinskis, Sotnieks (A), Rubins, Freibergs, Zile – M. Redlihs, Džerinš, Indrašis (A) – Keninš, Balcers, Abols – Rihards Bukarts, Blugers, Roberts Bukarts (C) – Razgals, Jevpalovs, Pavlovs – Meija.

Oliver Gouin, Konstantin Olenin – Dmitry Goljak, Andreas Malmqvist

Jyske Bank Boxen, Herning

Norsko - Kanada 0:5

Hokejisté Kanady na mistrovství světa s přehledem splnili roli favorita v duelu proti Norsku, porazili Seveřany 5:0 a připsali si třetí výhru v turnaji. Výhru zámořského celku zařídili jen dva střelci: Connor McDavid stihl hattrick, Bo Horvat přidal dva góly.

Domácí:

Hosté: 01:23. McDavid, 12:49. Horvat, 15:41. McDavid, 28:03. McDavid, 42:24. Horvat

Domácí: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Bonsaksen (A), Johannesen, Bull, Sörvik, Espeland, Sveum – K. A. Olimb (A), M. Olimb, Lindström – Valkvae Olsen, Bastiansen, Salsten – S. Thoresen, K. Forsberg, Hoff – Kristiansen, Roest, Röymark.

Hosté: McElhinney (49. Kuemper) – Ekblad, Edmundson, Parayko, R. Murray, Pulock, Nurse, Chabot – Jo. Bailey, B. Schenn (A), R. O'Reilly (A) – Schwartz, McDavid (C), Nugent-Hopkins – Pageau, Horvat, Dubois – Eberle, Barzal, Beauvillier – Jost.