MS v hokeji 2019 | Červenka nebude na MS v hokeji! Omlouvám se, nejde to, hlásí | iSport.cz
Zdeněk Janda
28. března 2019 • 09:25

Omlouvám se, nejde to! Červenka se kvůli zdraví nepřipojí k reprezentaci

TOP VIDEA
RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu RENTGEN: Co stojí za vzestupem Budějovic? Skvěle hrající Schranz může potrápit Spartu
TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno TOP MOMENTY: Zábranský je zpátky, bída Hradce a další bizarní pokuta pro Kladno
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byl nedílnou součástí reprezentace. Odehrál osm šampionátů, na posledním byl kapitánem. Ale ten v Bratislavě nepřidá. Hokejový útočník Roman Červenka se ze zdravotních důvodů z přípravného kempu bude muset omluvit. „Mrzí mě to, nároďák pro mě vždycky znamenal nejvíc. Ale teď to nejde. Potřebuju všechno doléčit,“ vysvětlil v rozhovoru pro iSport.cz. Hlavně se musí dát zdravotně do pořádku po zrádné plicní embolii. Navíc se nedávno ozvala bolest zad.Od roku 2009 odehrál osm mistrovství světa. Zahrál si i na třech olympiádách. Na Světovém poháru. Vždycky byl ústřední postavou týmu. Nechyběl ani na šampionátu v Bratislavě v roce 2011, kdy hattrickem v zápase o bronz výrazně pomohl k medaili.

Teď ale o světový turnaj na stejném místě nezabojuje. Z přípravy se ze zdravotních důvodů musel omluvit. Když si člověk uvědomí, čím si v sezoně prošel, je to pochopitelný krok… Nešlo jenom o embolii, kvůli níž nehrál více než tři měsíce, ale v závěru sezony ho navíc postihly bolesti zad.

„Cítím, že se to za poslední roky hrozně nastřádalo. Tentokrát jsem vycítil, že je potřeba se dát pořádně dohromady. Odpočinout si, ale zároveň i potrénovat. Určitě mě mrzí, že se o mistrovství nepoperu, vždycky za reprezentaci hraju rád. Ale teď to opravdu nejde. Možná i kvůli tomu, že jsem v minulých letech měl vždycky po mistrovství kratší léto, mě to tentokrát dohnalo. Všechno se to nastřádalo,“ líčí 33letý útočník, mistr světa z Německa z roku 2010.

Roman Červenka naskočil za Curych poprvé od listopadu, kdy ho postihla plicní embolie
Roman Červenka naskočil za Curych poprvé od listopadu, kdy ho postihla plicní embolie

Navíc pořád musí brát léky na ředění krve. „S nimi je to složité. Když si ho vezmu, měl bych hrát zápas až po 24 hodinách. Jenže na šampionátu se hraje i dva dny za sebou, navíc někdy i odpoledne. A to je pak složité. Zdraví je přednější,“ vysvětluje Červenka.

V sezoně za švýcarský Curych odehrál v základní části jenom 22 zápasů (21 bodů 5+16), zbytek nestihl kvůli zrádné nemoci.

Teď je pro něj prioritou právě to, aby se dal zdravotně do pořádku. „Musím se dát do kupy. A pořádně se nachystat na příští sezonu. Klukům pochopitelně budu držet palce a fandit jim,“ dodává Červenka, který zatím neví, kde bude působit v příští sezoně. V Curychu mu skončila smlouva.

Příští týden se chystá domů do Česka. Prioritou je se dát zdravotně do pořádku. „Zdraví má člověk jenom jedno. Za poslední dva roky jsem těch zdravotních problémů měl nějak moc. Takže je na čase si chvíli odpočinout a dát se pořádně do pořádku,“ dodává Červenka, jenž za národní tým odehrál 157 zápasů, ve kterých nasázel 41 gólů.

Rozhovor s Romanem Červenkou čtěte v pátečním vydání deníku Sport.

Říha se na start kempu těšil jako malé dítě. Vezme na šampionát i Červenku?

Hokejisté na kempu před MS: Řepík si čistil hlavu u moře. Langhamer popsal, jak ho Zábranský poslal do Ruska

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Skupina B
Články odjinud