MS v hokeji 2019 | Fotbalový obr Koller na hokeji! Líbí se mu hlavně Hronek, nový Židlický | iSport.cz
Zdeněk Janda
14. května 2019 • 08:24

Fotbalový obr Koller na hokeji! Líbí se mu hlavně Hronek, nový Židlický

TOP VIDEA
Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích Duda o konci Rolinka: Zaráží mě, v jaké se situaci se nachází hokej v Pardubicích
Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým Redaktor Sportu Martin Hašek o syndikátu iSport-Váňa: Utvořili jsme super tým
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nešel přehlédnout. Co chvíli k němu někdo na ochozu přišel a požádal o fotku. Jan Koller, nejlepší střelec československé fotbalové historie, s českou šálou okolo krku, se ochotně natočil. Také dvoumetrový obr nechyběl včera v hledišti v bratislavské hale, když hokejová reprezentace hrála s Ruskem. „Tohle si nemůžu nechat ujít,“ vysvětlil v krátkém rozhovoru pro iSport.Jeho život je plný fotbalu. V něm byl světovou extratřídou. V reprezentaci nastřílel 55 gólů, nejvíce v historii. Zahrál si na světovém šampionátu v roce 2006, třikrát na mistrovství Evropy. Ale i hokej je pro něj srdeční záležitost.

„Moc mě zajímá, sám ho hraju. Takže když byla příležitost přijet na mistrovství, s radostí jsem toho využil,“ vykládal během včerejšího utkání, v němž nakonec Češi prohráli s Rusy 0:3. Během zápasu se objevil na kostce, fanoušci to doprovodili hlasitým potleskem. A potom skandovali i jeho jméno. I tenhle moment ho potěšil.

Stejně jako předešlé výkony proti Švédům (5:2) a Norům (7:2). „Do turnaje jsme dobře vstoupili, určitě jsem byl jako fanoušek překvapený, jak kluci zahráli v prvních dvou utkáních. To bylo opravdu skvělé,“ vyprávěl Koller, jenž ocenil hlavně ofenzivní pojetí.

„Což se mi jako útočníkovi moc líbí, byla radost se na to dívat,“ vyprávěl někdejší kanonýr, jenž se dokázal prosadit i v evropských velkoklubech.

A jaký hráč se mu nejvíce zamlouvá? „Hodně se mi líbí Filip Hronek, po dlouhé době máme skvělého ofenzivního obránce typu Marka Židlického. Ale i ostatní hráči. Jakub Vrána, Michael Frolík a další. Moc klukům držím palce,“ dodal Koller, který sám hokej rád hrává.

„Hlavně s Vláďou Šmicrem,“ připomněl další slavnou fotbalovou personu. Při hokejových šampionátech pravidelně usedá k televizi. Tentokrát vyrazil přímo do Bratislavy. A i když viděl zrovna porážku, bude fandit Čechům, aby to nakonec na Slovensku cinknulo.

V hledišti včera opět nechyběl ani Jaromír Jágr, který po minulém utkání zavítal do kabiny, kde napsal jasný vzkaz: Jedině zlato! I když Češi na Rusy nestačili, medailový sen mohou hráči i fanoušci žít dál.

Bývalý fotbalový útočník národního týmu Jan Koller fandil českým hokejistům.
Bývalý fotbalový útočník národního týmu Jan Koller fandil českým hokejistům.

Ručinský po bitvě s Ruskem: První místo ve skupině je pryč. Chybí nám centři

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud