MS v hokeji 2019 | Na Švýcary zřejmě s Bartošákem. Plzeňské trio stavělo fotbalovou zeď | iSport.cz
Ondřej Kuchař
20. května 2019 • 13:54

Na Švýcary zřejmě s Bartošákem. Plzeňské trio stavělo fotbalovou zeď

TOP VIDEA
Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka? Trpišovský po prohře: Stancia by chtěl každý trenér. Odejde Stoch do Řecka?
INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou? INSIDER: Mají oslabené Češky šanci na medaili na ME v basketbalu? Kdo bude oporou?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z BRATISLAVY | Panovala dobrá nálada. Bodejť by taky ne. Národní tým si v pondělí před obědem střihnul padesátiminutový trénink. V tempu, ale se srandičkami a úsměvem na rtech. Po dalším osmigólovém přídělu, který včera nasypali Rakušanům, to ani jinak nešlo. V úterý v poledne vyzvou v závěrečném duelu základní skupiny Švýcary. Chytat by měl Patrik Bartošák.Postup už mají jistý. Přesto bude zápas se Švýcarskem pro český tým hodně důležitý. Pokud chtějí zůstat pro čtvrtfinále v Bratislavě, budou pravděpodobně potřebovat loňské vicemistry světa porazit.

„Není tady žádný lehký soupeř. Švýcaři hrajou dobře, viděli jsme asi čtyři zápasy živě, takže o nich máme přehled. Nečeká nás nic lehkého, ale máme silné mužstvo, kluci mají chuť. Nemáme se čeho bát, musíme k tomu přistoupit jako k ostatním zápasům a pak máme šanci zápas zvládnout,“ povídal po tréninku asistent trenéra Robert Reichel.

Kdo nastoupí v brance? Jako už tradičně to neprozradil. „Gólmani to ale ví. Vy si tam napište vaši předpokládanou sestavu,“ odsekl. Podle všeho by to měl být Patrik Bartošák. Do sestavy se naopak vrátí Michal Moravčík. Útočník Filip Chytil se do sestavy opět nevejde.

V závěru tréninkové jednotky si jednotlivé útoky zkoušely clonění před gólmanem. Třikrát to vypadalo stejně: centr před obličej brankáře, dva hráči vedle něj připravení na dorážku. Něco extra si ale opět připravilo trio Plzeňáků Milan Gulaš, Jan Kovář a Dominik Kubalík. Ti po vzoru tamní fotbalové Viktorky postavili před Šimonem Hrubcem trojčlennou zeď.

Další program musí trenéři uzpůsobit brzkému začátku úterního duelu. Poprvé v Bratislavě utkání začne ve 12:15 hodin. „Dneska máme večer meeting, tam si řekneme všechno. Ráno mají kluci dřívější brunch, pak přípravu na zápas. Je to stejný, jen se to hraje dřív,“ dodal Reichel.

Tomu se musí podřídit i hráči. „Každý ví, co má dělat a kvůli čemu tady je. Tak by to mělo být. Kluci se na to připraví. Já nevím, vy hledáte furt něco... Ti kluci jsou profesionálové, jeli sem po dlouhých sezonách a jsou tady kvůli něčemu, přece si poslední týden nenechají něčím nabourat to, proč jsou tady,“ popsal asistent.

Předpokládaná sestava na Švýcary: Bartošák - Hronek, D. Musil, Rutta, Moravčík, Gudas, Kolář, D. Sklenička - J. Voráček, Simon, Frolík - J. Vrána, Faksa, Jaškin - Gulaš, Jan Kovář, D. Kubalík - Řepík, T. Zohorna, Palát - H. Zohorna.

Ledecká fandila přímo v Bratislavě. Kluci mě mají na své straně, věřím v zlato, říká

Dvojrozhovor: Je to čest nosit jeho číslo na dresu, říká Gudas o tátovi

DVOJROZHOVOR Rosický a Koller o MS. Co řekli o Hronkovi? Přiveze český tým medaili?

Jakub Voráček na světovém šampionátu září, v šesti zápasech ve skupině posbíral už 12 bodů (2+10)
Jakub Voráček na světovém šampionátu září, v šesti zápasech ve skupině posbíral už 12 bodů (2+10)

 
Aktuální zápasy
Články odjinud