MS v hokeji 2019 | Kuzněcov vyučoval Itala na vhazování. Takhle mi překřiž hokejku, radil mu | iSport.cz
Adam Lacek
24. května 2019 • 16:57

Kuzněcov vyučoval Itala na vhazování. Takhle mi překřiž hokejku, radil mu

Autor: Adam Lacek
TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světový šampionát na Slovensku míří do finiše. Rýsují se velké příběhy, před boji o medaile vyplaval na povrch jeden zajímavý ze skupiny. Ruský útočník Jevgenij Kuzněcov při debaklu Itálie 10:0 údajně učil jednoho ze soupeřových centrů, jak uspět na vhazování. „Poslechl mě a udělal to. Pak se mu podařilo pár vhazování vyhrát a viděl jsem ho, jak se usmívá,“ řekl hvězdný centr po zápase.Šlo o jasnou záležitost. Rusové ve skupině přejeli outsidera z Itálie 10:0. Jevgenij Kuzněcov pobral čtyři body za dva góly a dvě asistence. Po utkání ale překvapil redaktora Alexeje Ševčenka z ruského deníku Sport-Express, který se ptal, zda takový zápas Rusům něco dá.

„Musíme to odehrát. I když chápete, že úrovně týmů nejsou stejné. Neustále jsem na buly potkával stejného kluka. Viděl jsem, že nemůže vhazování vyhrát, ať by dělal cokoliv. Řekl jsem mu: „Překřiž mi svou hokejkou tu moji.“ Poslechl mě a udělal to. Pak se mu podařilo pár vhazování vyhrát. Viděl jsem ho, jak se pak během zápasu šťastně usmíval,“ řekl Kuzněcov.

Na další dotaz, jestli nejde o vtip, Kuzněcov stále pokračoval vážně. „Jasně. Proč ne? Jiní lidé mě taky takto učili, když jsem byl mladší. Proč nepomoct druhým?“ dodal 27letý útočník Washingtonu.

VIDEO | Sestřih utkání Rusko - Itálie (10:0)

Ze 14 vhazování proti Itálii prohrál Kuzněcov jen dvě. Na letošním mistrovství světa patří v této statistice mezi nejlepší. V NHL ale spadá spíše do podprůměru, v poslední sezoně měl úspěšnost jen 38,71 procent. I tak se z něj stal na mezinárodním poli učitel.

Nejde o jediný dojemný moment na šampionátu. Britští hokejisté, kteří v pondělí zvládli skvělý obrat v souboji o záchranu proti Francii (4:3 v prodloužení), se dočkali gratulací od kanadských hvězd. Ti jim cestou z ledu do šatny vytvořili uličku a blahopřáli k udržení se mezi elitou.

FAKTA MS: Švédsko si zlatý hattrick nepřipíše. Čechy čeká Kanada

Ruský snajpr Alexandr Ovečkin se raduje z jednoho z mnoha gólů v italské síti během zápasu MS.
Ruský snajpr Alexandr Ovečkin se raduje z jednoho z mnoha gólů v italské síti během zápasu MS.

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud