MS v hokeji 2019 | Kuzněcov vyučoval Itala na vhazování. Takhle mi překřiž hokejku, radil mu | iSport.cz
Adam Lacek
24. května 2019 • 16:57

Kuzněcov vyučoval Itala na vhazování. Takhle mi překřiž hokejku, radil mu

Autor: Adam Lacek
TOP VIDEA
3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček 3. den All Stars Cupu: Slavia ve finále zdolala PSG, rozhodl nádherný oblouček
FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy FIFA pod širým nebem! Unikátní esportová show iSport LIGA přilákala davy
VŠECHNA VIDEA ZDE

Světový šampionát na Slovensku míří do finiše. Rýsují se velké příběhy, před boji o medaile vyplaval na povrch jeden zajímavý ze skupiny. Ruský útočník Jevgenij Kuzněcov při debaklu Itálie 10:0 údajně učil jednoho ze soupeřových centrů, jak uspět na vhazování. „Poslechl mě a udělal to. Pak se mu podařilo pár vhazování vyhrát a viděl jsem ho, jak se usmívá,“ řekl hvězdný centr po zápase.Šlo o jasnou záležitost. Rusové ve skupině přejeli outsidera z Itálie 10:0. Jevgenij Kuzněcov pobral čtyři body za dva góly a dvě asistence. Po utkání ale překvapil redaktora Alexeje Ševčenka z ruského deníku Sport-Express, který se ptal, zda takový zápas Rusům něco dá.

„Musíme to odehrát. I když chápete, že úrovně týmů nejsou stejné. Neustále jsem na buly potkával stejného kluka. Viděl jsem, že nemůže vhazování vyhrát, ať by dělal cokoliv. Řekl jsem mu: „Překřiž mi svou hokejkou tu moji.“ Poslechl mě a udělal to. Pak se mu podařilo pár vhazování vyhrát. Viděl jsem ho, jak se pak během zápasu šťastně usmíval,“ řekl Kuzněcov.

Na další dotaz, jestli nejde o vtip, Kuzněcov stále pokračoval vážně. „Jasně. Proč ne? Jiní lidé mě taky takto učili, když jsem byl mladší. Proč nepomoct druhým?“ dodal 27letý útočník Washingtonu.

VIDEO | Sestřih utkání Rusko - Itálie (10:0)

Ze 14 vhazování proti Itálii prohrál Kuzněcov jen dvě. Na letošním mistrovství světa patří v této statistice mezi nejlepší. V NHL ale spadá spíše do podprůměru, v poslední sezoně měl úspěšnost jen 38,71 procent. I tak se z něj stal na mezinárodním poli učitel.

Nejde o jediný dojemný moment na šampionátu. Britští hokejisté, kteří v pondělí zvládli skvělý obrat v souboji o záchranu proti Francii (4:3 v prodloužení), se dočkali gratulací od kanadských hvězd. Ti jim cestou z ledu do šatny vytvořili uličku a blahopřáli k udržení se mezi elitou.

FAKTA MS: Švédsko si zlatý hattrick nepřipíše. Čechy čeká Kanada

Ruský snajpr Alexandr Ovečkin se raduje z jednoho z mnoha gólů v italské síti během zápasu MS.
Ruský snajpr Alexandr Ovečkin se raduje z jednoho z mnoha gólů v italské síti během zápasu MS.

 
Aktuální zápasy
Články odjinud