MS hokej 2021 | MS zřejmě bez hráčů NHL. Jaké je české stanovisko k pořadatelství Běloruska? | iSport.cz
10. prosince 2020 • 16:46

MS zřejmě bez hráčů NHL. Jaké je české stanovisko k pořadatelství Běloruska?

Autor: ok
Vstoupit do diskuse
2
TOP VIDEA
Opava - Sparta: Plavšič nekompromisně propálil Fendricha
LIGA NARUBY: eskymák Hancko, křik na Radu a střela do rozhodcovského pozadí
VŠECHNA VIDEA ZDE

Několikrát na čtvrteční tiskové konferenci padlo, že v nominaci národního týmu na ruský Channel One Cup ještě mohou přijít změny. Klíčová otázka zní: kdy odletí hráči NHL? Je možné, že povolávací rozkaz dostanou už příští týden. Pak by byl trenér Filip Pešán donucen k přestavbě. Mladíky ze zámoří chce vidět, logicky. Je totiž možné, že příště s nimi na ledě setká až před olympijskými hrami v únoru 2022. Na jarní mistrovství světa totiž hráči ze zámoří s největší pravděpodobností nepřijedou.„Nedávám velkou šanci tomu, že na šampionátu hráče z NHL uvidíme,“ řekl generální manažer národního týmu Petr Nedvěd. Pešán s ním souhlasil „NHL se nebude zaobírat mistrovstvím světa, myslím, že tam hráče z této soutěže neuvidíme. Záruka, že to tak bude, ale není. Chceme teď každopádně využít vzácnou chvíli a poznat tyhle kluky, otestovat je,“ přidal kouč.

Neznámou zatím zůstává i místo konání MS v roce 2021. Akci mají spolupořádat Lotyšsko a Bělorusko, kde však aktuálně není uspokojivá bezpečnostní situace. Zástupci Mezinárodní hokejové federace IIHF minulý týden požádali o schůzku s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem, aby se zabývali zásadními otázkami kolem šampionátu.

V úterý měli prezident IIHF René Fasel a generální tajemník Horst Lichtner odletět do Minsku, jenže byli oba pozitivně testovaní na COVID-19. „V pátek měla proběhnout videokonference se všemi účastnickými státy, bohužel se ale nemohla uskutečnit,“ popsal generální sekretář Českého hokeje Martin Urban.

Místo Běloruska Rusko?

V minulých dnech konání šampionátu v Bělorusku odsoudil i český ministr zahraničí Tomáš Petříček. „Demokratický svět by neměl podporovat mistrovství světa v zemi, kde vládne represivní režim,“ řekl. Stanovisko Českého hokeje? Zatím žádné. „O všem rozhodne IIHF, podle toho se pak zachováme my. Situace není vůbec jednoduchá, komunikujeme s ostatními zeměmi. Na to, co se stane, si musíme počkat,“ dodal Urban.

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) také nedávno zahájil řízení s běloruským výborem kvůli podezření z porušování olympijské charty. Jak by v zásadní otázce odebrání pořadatelství hlasoval český zástupce v IIHF? „Rozhodne o tom výkonný výbor Českého hokeje. Hlasovat se ale bude až v momentě, kdy IIHF položí tuto otázku na stůl. Jednostranné kroky neplánujeme, bezpečnost všech účastníků šampionátu je pro nás ale zásadní,“ pravil mluvčí Zdeněk Zikmund.

Poslední zprávy mluví o tom, že je ve hře přesun běloruské části MS do Ruska.

Vstoupit do diskuse
2

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v roce 2021 bude konat od 21. května do 6. června. Jistým pořadatelem je zatím pouze Lotyšsko, Bělorusku pořadatelství IIHF odebrala oficiálně kvůli problémům s bezpečností. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A, ve které se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud