24. května 2022 • 09:35

Češi pod lupou: Vrána jako z Premier League, Kundrátkův monstrózní hit

0
  • Český útočník Jakub Flek pálíČeský útočník Jakub Flek pálíFOTO: ČTK / Kamaryt Michal

Nejtěsnější možná výhra znamená jistotu čtvrtfinále, čeští hokejisté v pondělí porazili na MS USA 1:0. Klíčovou roli sehrál brankář Karel Vejmelka, jenž pokryl všechny pokusy Američanů. Jediný gól vstřelil Matěj Blümel, dobrý výkon ale podali i další hráči. Projděte si, jak výkony reprezentantů ohodnotili redaktoři deníku Sport, kteří utkání sledovali přímo v Tampere.

• Karel Vejmelka          9

První nula na MS. Rozbilo se na něm všech 24 střel Američanů. Předvedl pár skvělých zákroků, taky při něm stálo štěstí.

Karel Vejmelka zasahuje v utkání proti USAFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Filip Hronek   8

Nejlepší výkon na šampionátu. Dovolil si a akce mu konečně vycházely. Jistý v rozehrávce, několik střel soupeře zblokoval.

Filip Hronek v utkání s FinskemFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Michal Kempný          6

Dvakrát nadějně střílel, jinak ale od posily z NHL čekáte pořád víc. Vedle Hronka si však solidně plní defenzivní úkoly.

Michal Kempný v potyčce s Martinem RonnildemFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Tomáš Kundrátek       8

Navázal na výkon z minula. Jeho moment večera? Monstrózní hit ve druhé třetině, kterým div neposlal Američana do hlediště.

Tomáš Kundrátek v dresu národního týmuFoto Pavel Mazáč / Sport

• Jan Ščotka      6

Ve třetí třetině odvedl kus dobré práce při oslabení. Párkrát ztratil puk při rozehrávce, dvakrát mu nesedla střela v nadějné pozici.

• David Sklenička         7

Jednou chyboval, když si před brankou smolně šlápl na puk. Čechy zachránila tyčka. Jinak podal další velmi spolehlivý výkon.

Český obránce David Sklenička při cestě z tréninku zvolil schody místo výtahuFoto Pavel Mazáč / Sport

• Radim Šimek  7

Nabírá herní jistotu, pořád ale má kam růst. Po brutálním faulu loktem Bellowse může být rád, že ve zdraví dohrál.

Jiříček? Chyboval, ale měl by dostat druhou šanci, říká Hudler

• Michal Jordán 7

Puk by raději sežral, než aby ho nechal projít na branku. Ustál několik tvrdých soubojů, plnil si, co měl.

Michal Jordán a Karel Vejmelka se radují z vítězství nad USAFoto Pavel Mazáč (Sport)

• David Pastrňák           7

Znovu zvládal kouzlit v útočné třetině, jen zůstal bez bodu. Swayman dobře četl jeho rány z voleje, přesouval se včas.

David Pastrňák v akci během utkání proti USAFoto Pavel Mazáč (Sport)

• David Krejčí   8

Centr vzduchem od vlastní brankové čáry na Pastrňáka? Pak ještě trefil tyč. Jistý gól mu chytil ve 3. třetině bek Peeke.

David Krejčí proti USAFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Roman Červenka        6

Silově neměl s dravými Američany problém. Ve 36 letech je pořád v dobré kondici, sil má dost. Dostal pukem, ale nic vážného.

Hudler věří proti Finům ve výhru: Atmosféra domácích fanoušků naše hvězdy nabudí

• Hynek Zohorna          7

Měl klíčovou roli před gólem, dobře píchl do puku Blümelovi do jízdy. Jinak hodně urputný u mantinelů, nepříjemný soupeř.

Český reprezentant Hynek Zohorna odchází tréninku v menší hale v Tampere po schodechFoto Pavel Mazáč / Sport

• Tomáš Hertl    6

Začal zbytečným vyloučením. Nejvýraznější moment? Gólová nahrávka na Krejčího ve 3. třetině, Swayman ale skvěle chytil.

Čeští hokejisté se radují z trefy Matěje Blümela proti USAFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Matěj Blümel  8

Pokračuje ve své finské parádě. Ujel, nájezd proměnil, vykoupal brankáře a zařídil Česku náskok, který tým už bránil.

Matěj Blümel rozhodl o těsné výhře 1:0 nad USAFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Jakub Vrána    6

Patička, kdy poslal do šance Smejkala? Parádní kousek jak vystřihnutý z Premier League. Plusové body práci pro tým.

Jakub Vrána se snaží uvolnit od Luka HugheseFoto Pavel Mazáč (Sport)

• David Kämpf 6

Hned na začátku ukázal svůj největší přínos. Soupeř se hnal do útoku, on mezi dvěma hráči sebral puk. Z práce neslevil celý zápas.

David Kämpf v akci na letošním MSFoto Pavel Mazáč / Sport

• Jiří Smejkal     6

Má pozici na druhé přesilovce před brankou, jen k němu puky nelétají. Uměl ukrást puk už v útočné třetině.

Jiří Smejkal nedosáhl na puk před brankářem Jeremym SwaymanemFoto Pavel Mazáč (Sport)

• Matěj Stránský           6

V závěru zbytečně srazil Watsona a nabídl soupeři zdarma přesilovku. Chyba, chtěl soupeře dohrát, ale ten neměl puk.

Matěj Stránský na tréninku s Martinem EratemFoto Michal Beránek / Sport

• Jiří Černoch    6

Hodně fyzické hry. Podsaditý válečník Američany u mantinelů skládal jak uhlí. Když se šlo tělo na tělo, neprohrával.

Útočník Jiří Černoch v dresu české hokejové reprezentace na mistrovství světaFoto ČTK / Kamaryt Michal

• Jakub Flek      7

Při oslabení létá sem, tam, sem tam. Tady je jeho hlavní přínos. Pracovitý jak včela? Spíš včelí roj, je na něj spoleh.

Český útočník Jakub Flek pálíFoto ČTK / Kamaryt Michal

0

MS v hokeji 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji v Praze a Ostravě

Program a skupiny MS v hokeji 2024 Vstupenky Výsledky MS v hokeji 2023 MS v hokeji žen MS v hokeji U20 MS v hokeji U18

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.