Hašek o Naganu: Až později jsme poznali, co pro lidi znamenalo | iSport.cz
25. února 2013 • 04:30

Hašek o Naganu: Až později jsme poznali, co pro lidi znamenalo

Autor: iSport.cz
TOP VIDEA
Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji Šilhavý: Hrozila devalvace Anglie. Sestavy ale nelituji
Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes? Dvě minuty od LM. Ulich prozradil, o kolik milionů přišel. Co ho živí dnes?
VŠECHNA VIDEA ZDE

VIDEO Význam vítězství v Naganu začal vnímat Dominik Hašek až s odstupem času. Na olympiádě se stal fenomenální brankář hlavní oporou českých hokejistů v cestě za zlatem, ale některé z památných zápasů si pořádně znovu prohlédnul v televizi až po 15 letech. „Vím, že běžely, tak jsem si našel čas a podíval jsem se na semifinále s Kanadou i část finále,“ řekl Hašek na sobotních oslavách výročí hokejového triumfu.V roce 1998 si před triumfálním návratem do Prahy hráči možná ani nepředstavovali, jaký vliv mělo jejich vítězství na celou zemi. Na zaplněných náměstích vládla obrovská euforie.

Hašek o Naganu: Až později jsme poznali, co pro lidi znamenalo

„Věděli jsme, že se tady děje něco velkého. Už tehdy fungovaly mobilní telefony, ale uvědomili jsme si to až potom, co jsme prožili 24 hodin po příletu. A i v dalších měsících jsme poznali, co Nagano pro lidi opravdu znamenalo.“

Moment, kdy Hašek na konci finálového utkání vyhodil radostí hokejkou do vzduchu a zasáhl do obličeje spoluhráče Richarda Šmehlíka, znají dobře všichni fanoušci. Takové zranění ani bolet nemohlo.

Zlatí čeští hrdinové z Nagana po 15 letech opět spolu

„Ta jizva se mu zahojila ještě během sezony, nakonec tam neměl ani stehy, jen takové mašličky. Ještě jsme si neměli čas o tom popovídat,“ prozradil osmačtyřicetiletý olympijský šampion a vítěz dvou Stanley Cupů.

Hašek věří, že tradice setkání nejlepších hokejistů pod pěti kruhy, která začala právě v Naganu, bude pokračovat dál. Příští rok v Soči tomu tak být nemusí. „Byla by škoda, kdyby to NHL do budoucna nepovolila.“

Bývalí spoluhráči z Buffala Richard Šmehlík a Dominik Hašek. Společně s nimi také Jiří Šlégr.
Bývalí spoluhráči z Buffala Richard Šmehlík a Dominik Hašek. Společně s nimi také Jiří Šlégr.

Témata:  sport, nagano, hašek, oslavy
 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud