16. prosince 2015 • 20:47

Češi před Světovým pohárem vyzvou Rusko i mladíky Severní Ameriky

Autor:
Jakub Voráček, největší hvězda českého týmu pro domácí šampionát
TOP VIDEA
SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick SESTŘIH Premier League: Manchester City - Newcastle 3:1. Agüero nasázel hattrick
Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku Rozesmátá Sáblíková po úspěšném návratu: Děsně jsem se bála propadáku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čeští hokejisté odehrají před Světovým pohárem, který se uskuteční příští rok v září a říjnu v Torontu, tři přípravné zápasy. Nejprve se 8. září utkají v Petrohradu s Ruskem, o dva dny později nastoupí proti sborné v pražské O2 areně a 14. září se představí v Pittsburghu proti výběru Severní Ameriky, který budou tvořit talentovaní hráči do 23 let z Kanady a USA.Pražský zápas neoficiálně potvrdili zástupci Českého svazu ledního hokeje i ruské federace v září, oficiální program však zveřejnili organizátoři až dnes. Na jeho základě by se v české metropoli měl konat i úvodní přípravný kemp, který začne 4., nebo 5. září. Přesný termín zveřejní jednotlivé týmy později. Další část přípravy se uskuteční už v zámoří.

Světový pohár, jenž je nástupcem Kanadského poháru a konal se naposledy v roce 2004, se bude v Torontu hrát od 17. září a skončí nejpozději 1. října. Čeští reprezentanti se v základní skupině A utkají s týmy Kanady, Spojených států amerických a výběrem Evropy. Ve skupině B budou hrát Finsko, Rusko, Švédsko a výběr severoamerických hráčů do 23 let.

Dvě nejlepší mužstva z každé skupiny postoupí do semifinále, kde se střetnou křížem vítězové a druhé týmy z obou skupin. Finálová série se bude hrát na dva vítězné zápasy.

Program přípravných zápasů před Světovým pohárem v roce 2016:
Čtvrtek 8. září:
Rusko - ČR
(Petrohrad - čas bude upřesněn),

18:00 Finsko - Švédsko (Helsinky).

Pátek 9. září:

02:00 Tým Severní Ameriky - Evropa (Québec).

Sobota 10. září:

01:00 USA - Kanada (Columbus),

16:30 ČR - Rusko (Praha - O2 arena),

18:00 Švédsko - Finsko (Göteborg).

Neděle 11. září:

01:00 Kanada - USA (Ottawa),

24:00 Tým Severní Ameriky - Tým Evropy (Montreal).

Středa 14. září:

01:00 USA - Finsko (Washington),

21:30 Tým Severní Ameriky - ČR (Pittsburgh).

Čtvrtek 15. září:

01:00 Tým Evropy - Švédsko (Washington),

01:30 Rusko - Kanada (Pittsburgh).

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze