Tým pro Světový pohár? Jágr bude zatím chybět, brankáři jsou jasní | iSport.cz
Miroslav Horák
2. března 2016 • 04:59

Tým pro Světový pohár? Jágr bude zatím chybět, brankáři jsou jasní

TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ačkoli o svém sbohem v národním týmu referoval po loňském mistrovství světa v Praze, nadále není vyloučeno, že se Jaromír Jágr nakonec zúčastní Světového poháru. Vyplynulo to z pár dnů staré schůzky hráče s vedením reprezentace na Floridě. Kostra týmu pro podzimní podnik (17. 9. – 1. 10.) bude představena dnes v Praze po sedmnácté hodině.Dva gólmani, čtyři obránci, deset útočníků. Dohromady šestnáct borců, tedy základ mužstva pro hvězdný turnaj v Torontu, vyřkne hlavní kouč výběru Josef Jandač ve vysočanském hotelu Clarion. To je nezbytné minimum, které vyžadují NHL a NHLPA, pořadatelé akce. Doplnění do konečné soupisky proběhne 1. června.

Jedno je zřejmé: jméno hráče s číslem 68 na dresu v první fázi oznamování nepadne. Na řadu přijde případně v druhé vlně, finální verdikt rozhodně přijde po probíhající sezoně. Ostře sledovaný případ záleží pouze na tom, jak se velikán z Floridy bude cítit.

Rodí se první část nominace na Světový pohár. Kdo dostane šanci?

„S Jardou jsme se o všem pobavili a dohodli se, že ho v této fázi psát nebudeme. Sám si není jistý, co bude. Má před sebou play off, soustředí se na konec sezony, je to jeho priorita. Až v zámoří všechno dohraje a odpočine si, sedneme si znovu a řekneme si, co a jak dál. Teď to necháváme být,“ řekl Sportu generální manažer Martin Ručinský s tím, že zájem šéfů mužstva o Jágrovy služby jednoznačně trvá. S aktuálními dvaceti góly nejlepšího českého střelce má na svém seznamu i deník Sport.

Ručinský se v pondělí vrátil ze Spojených států, během pobytu kontaktoval hokejisty připadající do úvahy v úvodní imatrikulaci. K té si řekl svoje kompletní realizační tým, včetně asistentů Prospala, Kalouse, Špačka i skauta Fischera, jenž má stovky hráčů NHL dokonale zmapované.

Pavelec může přijít o místo

Jak už bylo mnohokrát zmíněno, největší rébus spočívá v tvorbě defenzivní linie. Dva gólmani jsou jasní – Petr Mrázek a Michal Neuvirth, nová hvězda ligy z Detroitu a stále progresivnější brankář Philadelphie, oba statisticky jedni z nejlepších vůbec. Proto možná vůbec nedojde na stálici minulých let Ondřeje Pavelce, tak trochu schovaného v nemohoucím Winnipegu.

Ale zpět k bekům. Sport při nedávné reprezentační akci v Třinci a Ostravě avizoval, že pro účely World Cupu je zapotřebí podívat se i do Kontinentální ligy, kde na rozdíl od NHL český hokej vlastní tvořivé beky.

Petr Mrázek už je jedničkou Detroitu

Chybět by tedy neměli Michal Kempný ani Tomáš Kundrátek, přičemž se očekává, že jeden z nich získá jistotu už dnes. Jako jediný levák široko daleko má dobrou šanci lídr defenzivy Omsku. To všechno i proto, že Marek Židlický je blízko ukončení kariéry. Pokud se rozený přesilovkový zadák rozmyslí, může být bez nejmenších potíží dopsán později.

Díky jejich fyzickým přednostem se v první rundě jistě dostane na Romana Poláka a Radko Gudase, na dva zavedené dispečery zámořské soutěže. První velká akce v národním dresu zřejmě nemine ani Andreje Šustra, vytáhlého chlapíka s ojedinělým příběhem, jenž v Tampě definitivně ukotvil svoji letitou snahu o zisk pracovní adresy v NHL

Blízko startu v Torontu je Zbyněk Michálek, nový elán na Floridě může mezi žhavé adepty vyšvihnout Jakub Kindl, bez nadějí není ani v Calgary se stále více adaptující Jakub Nakládal.

Dostane šanci Sobotka?

V ofenzivě nelze očekávat hromadná překvapení, kvartet centrů je zřejmý, dostat by se mělo i na Vladimíra Sobotku, pracanta s košatou zámořskou historií, nyní působícího v Rusku. V prvních liniích dostanou tuny práce borci, jako jsou Voráček, Krejčí, Plekanec či Palát, kteří by se především měli starat o produktivitu. Plus žolíci Pastrňák, Hudler, Hemský a podobně.

Vladimír Sobotka v dresu národního týmu

Obrovská smůla potkala Andreje Nestrašila. Klíčový útočník Caroliny si poranil obratel, skončila mu sezona a v tuto chvíli nikdo neví, kdy bude schopen návratu. Vzhledem k razantnímu vzestupu kariéry si 25letý univerzál činil oprávněné nominační nároky, nyní může jen doufat.

Češi, braní v zámoří za velkého outsidera, se v základní skupině v Torontu střetnou s Kanadou, USA a týmem Evropy.

(jednotlivé sloupce obsahují jméno, věk, klub, tučně vytištěny tipy na členy vybrané do mezi prvních šestnáct hráčů)

Sestava na Světový pohár podle Sportu
JMÉNO VĚK KLUB
BRANKÁŘI
Petr Mrázek    24  Detroit (NHL) 
 Michal Neuvirth   27  Philadelphia (NHL)  
 Alexander Salák   29  Novosibirsk (KHL)  
 OBRÁNCI  
 Michal Kempný    25  Omsk (KHL)    
 Zbyněk Michálek  33 Arizona (NHL)  
 Tomáš Kundrátek  26  Slovan (KHL) 
 Roman Polák  29 San Jose (NHL)   
 Radko Gudas  25  Philadelphia (NHL)
 Andrej Šustr  25  Tampa Bay (NHL)
 Jakub Kindl  29 Florida (NHL) 
 ÚTOČNÍCI  
 Jakub Voráček  26  Philadelphia (NHL)
 David Krejčí     29   Boston (NHL)
 David Pastrňák  19  Boston (NHL)
 Jaromír Jágr  44   Florida (NHL)
Tomáš Plekanec 33  Montreal (NHL)
 Ondřej Palát   24  Tampa Bay (NHL)
 Michael Frolík  28  Calgary (NHL)
Martin Hanzal 29  Arizona (NHL)
 Jiří Hudler 32 Florida (NHL)  
 Aleš Hemský  32  Dallas (NHL)
 Vladimír Sobotka  28 Omsk (KHL) 
 Tomáš Hertl  22   San Jose (NHL)
 Andrej Nestrašil    25  Carolina (NHL)
   (jednotlivé sloupce obsahují jméno, věk, klub,tučně vytištěny tipy na členy vybrané do mezi prvních šestnáct hráčů)

Český kapitán Jakub Voráček (vlevo) se raduje se střelcem dvou gólů Ondřejem Němcem
Český kapitán Jakub Voráček (vlevo) se raduje se střelcem dvou gólů Ondřejem Němcem

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud