2. března 2016 • 17:10

První český výběr na SP: Tři brankáři, hvězdy i Kempný

Autor:
TOP VIDEA
Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu! Olympijská past na Samkovou a spol.: osmimetrový pád na startu!
Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga Sparta - Mountfield HK: To byl bodyček! Rozhodčí poslal k zemi Kukumberga
VŠECHNA VIDEA ZDE

Budoucí trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač zveřejnil šestnáctičlennou úvodní nominaci na zářijový Světový pohár v Torontu. Na seznamu vyvolených nechybí Ondřej Pavelec nebo Vladimír Sobotka. Podívejte se na první český výběr.První pozvánky do národního týmu se dočkali brankář Michal Neuvirth z Philadelphie, obránce Andrej Šustr z Tampy Bay a útočník David Pastrňák z Bostonu. Podle předpokladů chybí čtyřiačtyřicetiletý Jaromír Jágr z Floridy, s kterým bude vedení národního týmu dále jednat.

Do kádru byli rovnou zařazeni všichni tři gólmani - vedle Neuvirtha jsou to Petr Mrázek z Detroitu a Ondřej Pavelec z Winnipegu.

Vedle čtrnáctky nominovaných z NHL se dostali do výběru také bek Michal Kempný s útočníkem Vladimírem Sobotkou z ruského Omsku, kteří budou zřejmě jedinými nominovanými hráči z Evropy mezi úvodními šestnáctkami vyvolených všech účastníků turnaje.

V týmu jsou dále čtyři beci a devět útočníků. V obraně jsou vedle Šustra a Kempného zkušený Roman Polák ze San Jose a Radko Gudas z Philadelphie, který má na kontě tři straty z olympijských her 2014 v Soči.

Na Světový pohár pojede i Kempný, Jágr zatím chybí

Hudler v prvním výběru chybí

V útoku se vedle hvězd Davida Krejčího z Bostonu, Jakuba Voráčka z Philadelphie či Tomáše Plekance z Montrealu i dalších zkušených reprezentantů Michaela Frolíka z Calgary, Martina Hanzala z Arizony a Tomáše Hertla ze San Jose dostal do týmu i Ondřej Palát z Tampy Bay, který má také tři starty z předloňské olympiády.

Chybí například Jiří Hudler, nová posila Floridy. Do 1. června, kdy se uzavře celý třiadvacetičlenný kádr, Jandač se svými spolupracovníky doplní ještě sedmičku hráčů do pole.

Světový pohár se bude hrát od 17. září do 1. října a Češi se v základní skupině A utkají s Kanadou (18. září ve 2:00 SEČ), s Týmem Evropy (19. září v 21:00 SEČ) a Spojenými státy americkými (23. září ve 2:00 SEČ). Před turnajem se utkají 8. a 10 září s Ruskem v Petrohradu a v Praze a generálkou bude ve středu 14. září duel v Pittsburghu proti Týmu Severní Ameriky.

Sestava Čechů na Světový pohár

BRANKÁŘI

Petr Mrázek 24 let Detroit (NHL)

Michal Neuvirth 27 let Philadelphia (NHL)

Ondřej Pavelec 28 let Winnipeg (NHL)

OBRÁNCI

Michal Kempný 25 let Omsk (KHL)

Roman Polák 29 let San Jose (NHL)

Radko Gudas 25 let Philadelphia (NHL)

Andrej Šustr 25 let Tampa Bay (NHL)

ÚTOČNÍCI

Jakub Voráček 26 let Philadelphia (NHL)

David Krejčí 29 let Boston (NHL)

David Pastrňák 19 let Boston (NHL)

Tomáš Plekanec 33 let Montreal (NHL)

Ondřej Palát 24 let Tampa Bay (NHL)

Michael Frolík 28 let Calgary (NHL)

Martin Hanzal 29 let Arizona (NHL)

Vladimír Sobotka 28 let Omsk (KHL)

Tomáš Hertl 22 let San Jose (NHL)

Nastupující trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač oznámil šestnáctičlennou nominaci týmu na Světový pohár
Nastupující trenér české hokejové reprezentace Josef Jandač oznámil šestnáctičlennou nominaci týmu na Světový pohár

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze