13. září 2016 • 18:30

Záhada jedničky pro SP trvá. Mrázek i Neuvirth odchytají půlku zápasu

Autor: ,
Reklama
TOP VIDEA
Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer Královec o derby: Popírám, že bych se schovával za video. Štetina je frajer
SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák SESTŘIH: Plzeň - Olomouc 5:0. Indiáni postupují do semifinále, dvakrát se trefil Indrák
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kdo bude hájit českou branku na Světovém poháru v hokeji? Trenér Josef Jandač se o gólmanské jedničce ještě nerozhodl a v posledním testu proti výběru severní Ameriky do 23 let tak nastoupí Michal Neuvirth a Petr Mrázek přesně na půlku zápasu.Předpokládalo se, že do generálky už pošle kouč Jandač definitivní jedničku, nicméně oba brankáři ještě dostanou šanci se předvést, každý by měl odchytat 30 minut.

O startu centra Vladimíra Sobotky po zranění ramena ze čtvrtečního duelu v Petrohradu se rozhodne až ve středu. "Uvidíme. Šel naplno trénink a řekne nám. Máme pro zápas variantu, že nastoupí i že nenastoupí," prohlásil Jandač. Do sestavy se zařadí i útočník Roman Červenka z Fribourgu, který se k týmu připojil až před nedělním odletem do Pittsburghu a dnes s ním poprvé trénoval.

"Roman Červenka se zařadí do sestavy podle Vládi Sobotky. Když bude, tak půjde Roman na levou stranu. Když nebude, tak bude v centru," doplnil Jandač. Sedmým obráncem na tribuně zůstane Tomáš Kundrátek.

Po pondělním dnu volna český tým šel v Pittsburghu dnes poprvé na led v hale Consol Energy Center a trénoval hodinu. "Udělali jsme si ho ostřejší, hráči jezdili hodně v předklonu. Byla tam cesta, den volna a bylo to znát," doplnil Jandač.

Výběr Severní Ameriky má za sebou v přípravě dva vítězné duely s Výběrem Evropy - v Québecu vyhrál 4:0 a v Montrealu 7:4. Pro český tým bude utkání před zápasy ve skupině s Kanadou a USA dobrým testem proti zámořskému soupeři vedenému kanadským trenérem Toddem McLellanem.

"Musíme hrát o hodně jednodušeji, než jsme hráli v Praze proti Rusům. V Petrohradu už úzké kluziště bylo, ale hráli jsme tam první zápas. Tady si to kluci osahají, důležité to bude i pro hráče z Evropy, aby věděli, jak to bude vypadat v zápase," řekl asistent trenéra Jaroslav Špaček.

Doufá, že forma týmu bude mít nadále vzestupnou tendenci. "Výkon v druhém zápase vypadal lépe, první utkání v Rusku bylo z naší strany trošku rozlítané. Ale teď v Pittsburghu to bude úplně jiný zápas. Máme detaily, na kterých je třeba dělat," řekl Špaček.

Od mladých zámořských talentů očekává rychlé tempo. "Musíme na to být připraveni. Kluci vědí, co je čeká. Proti takovým soupeřům hrají každý den. Bude to nahoru dolů a žádné zastavování. Ale hráči mají za sebou dva zápasy a jsou trošku rozježdění," dodal Špaček.

"Jsou nabruslení. Všichni říkají, že asi budou jedním z nejrychlejších mančaftů na turnaji, ale na druhou stranu budou mít svoje chyby, které je taky potřeba využít. Z hlediska toho, že jsou mladší a nezkušenější, tak mohou udělat chyby. Je potřeba je k nim donutit, na to se budeme muset soustředit," prohlásil kapitán Tomáš Plekanec.

MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze