Pavel Bárta
19. září 2016 • 16:55

Nakládal: Nikdo nečekal, že porazíme Kanadu! Skupina je otevřená

Autor:
TOP VIDEA
NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu NEJ góly Premier League: Martialova dělovka i krásné trefy Liverpoolu
V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač V nominaci na OH chybí Michálek, Růžička nebo Nečas. Ještě není připravený, vysvětluje Jandač
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO Z TORONTA | S Petrem Mrázkem v brance, promíchanými útoky a hlavně s čistou hlavou. Tak chtějí po výprasku od Kanady nastoupit čeští reprezentanti do svého druhého zápasu na Světovém poháru proti výběru Evropy. „Všichni jsme profíci a víme, proč jsme sem přijeli a o co tady hrajeme,“ řekl po nedělním tréninku v zařízení Master Card Center obránce Jakub Nakládal, v úvodním duelu nejvytíženější český hráč.Brutální porážka v nich hlodala ještě dlouho. Ale ve finále bylo vlastně jedno, jestli zápas skončil 0:6 nebo jen o gól. „Ty body prostě nemáme. Musíme na to zapomenout a soustředit se jen na to, co nás čeká. Dáme do toho úplně všechno. Zbylé dvě třetiny s Kanadou to vypadalo, jako když jen dohráváme. Budeme muset celých šedesát minut jet naplno a já věřím, že tu výhru uděláme,“ uvedl Nakládal.

Včera si čeští reprezentanti v odlehlém, ale účelném komplexu v západní části Toronta dobře zatrénovali a přepnuli na jinou frekvenci. „Všichni jsme profíci a víme, proč jsme sem přijeli a o co tady hrajeme. Takže tady není vůbec čas na to se v tom babrat, utápět a litovat se. To vůbec ne, každý už máme tu hlavu čistší. Teď už se budeme soustředit jen na Evropu,“ líčil 28letý bek.

Celek složený z hráčů osmi zemí v úvodním duelu zaskočil Američany, porazil je 3:0. Skupina, v níž s nimi hrají ještě Češi a Kanada se tím zamotala, senzační výhra však není komplikací, souboru Josefa Jandače spíš nahrává.

„Je to pro nás lepší,“ mínil Nakládal. „Před turnajem jsme věděli, že budeme muset dvakrát vyhrát. Nikdo asi vyloženě nečekal, že bychom Kanadu porazili. A všichni vědí, že nad Evropou musíme za každou cenu vyhrát. A nám naopak může pomoct, že oni porazili Ameriku. Skupina je pořád otevřená,“ dodal.

Michal Kempný měl s kanadskými hráči plné ruce práce
Michal Kempný měl s kanadskými hráči plné ruce práce

 

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

 Klasická verze
Mobilní verze