13. května 2022 • 17:06

NHL chce Světový pohár 2024 v Praze. Svaz je proti, bojí se o lístky na MS

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Bořil byl na dvě červené, říká Lafata. Klobouk dolů před Kuchtou
Hříšníci před disciplinárkou. Příchody Krejčího a Bořila do sídla LFA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednu skupinu Světového poháru hokejistů v únoru 2024 by vedení NHL chtělo uspořádat v Praze. Český svaz ledního hokeje s tím ale podle serveru iDNES.cz nesouhlasí, protože ve stejném roce má Česká republika hostit v květnu mistrovství světa.„Nám by určitě ekonomicky neprospělo, kdyby se tu pár měsíců před mistrovstvím odehrálo x zápasů s hráči NHL. Český trh není tak bohatý, aby lidi zaplatili tolik peněz za drahé lístky za obě akce. To je ten hlavní problém,“ řekl generální sekretář Martin Urban serveru iDNES.cz.

„Proto mě výkonný výbor požádal, abych napsal oficiální dopis na IIHF, že svaz nesouhlasí, aby se turnaj v roce 2024 konal v Praze. Respektive obecně, aby nebyl v zemi, která ten samý rok organizuje mistrovství světa,“ uvedl Urban.

Informaci serveru potvrdil i Petr Bříza, místopředseda mezinárodní federace IIHF, na kterou se český svaz obrátil. „S NHL a NHLPA jsme v intenzivním kontaktu a jednáme,“ řekl Bříza.

„Nechci říct, že NHL si může dělat, co chce, ale my bychom to neorganizovali. Oni něco vymyslí, dají podmínky a zeptají se: Chcete, nechcete?“ prohlásil Urban.

Světový pohár se uskuteční po osmi letech, naposledy se hrál v roce 2016 v Torontu. V roce 2004 se konal v šesti zemích včetně Česka, když Praha hostila zápas domácího výběru s Německem.

ONLINE PŘENOS - Česko na MS v hokeji 2022
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Kari Jalonen Kari Jalonen Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Tomáš Hertl Tomáš Hertl
Obnovit
Zprávy ze dne 24. 5. 2022
18:19
24. 5. 2022
Hokejová reprezentace

Národní tým dnes proti Finsku nastoupí v brance s Markem Langhamerem, do sestavy se vrací také mladý obránce David Jiříček. Michael Špaček bude hrát centra čtvrté řady a Jiří Černoch se přesune do pozice třináctého útočníka. Mimo sestavu je dvojice obránců Radim Šimek a Michal Jordán.

 

Zprávy ze dne 24. 5. 2022
13:00
24. 5. 2022
Hokejová reprezentace

Jaká je situace ve skupinách a jací soupeři se rýsují českým hokejistům do čtvrtfinále play off? Pavouk MS v hokeji 2022: možní soupeři českého týmu ve čtvrtfinále >>>

Zprávy ze dne 23. 5. 2022
14:29
23. 5. 2022
Hokejová reprezentace

Kari Jalonen a spol. vítěznou sestavu nemění. V brance proti USA nastoupí Karel Vejmelka. Hrát opět nebude bek David Jiříček, 13. útočníkem je Michael Špaček.

Zprávy ze dne 20. 5. 2022
13:34
20. 5. 2022
Hokejová reprezentace

Velká úleva pro Davida Kämpfa! Poslední posile české hokejové reprezentace na mistrovství světa již v pořádku dorazila do Tampere taška s výstrojí. Zavazadlo útočníka Toronta se našlo díky pozorným fanouškům na letišti v Helsinkách, kde leželo na páse. Sedmadvacetiletý rodák z Jirkova tak v klidu může v sobotu nastoupit do prvního utkání proti Norsku.

Zprávy ze dne 19. 5. 2022
15:54
19. 5. 2022
Hokejová reprezentace

Do Tampere už dorazil i David Kämpf, ještě se ale čeká na jeho výstroj, která se po cestě zatoulala. Jeden z českých fanoušků ji shodou okolností objevil na letišti v Helsinkách.

Vstoupit do diskuse
3

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Hokejová Liga mistrů * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud