13. května 2022 • 17:06

NHL chce Světový pohár 2024 v Praze. Svaz je proti, bojí se o lístky na MS

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Chorý? Ohrozil zdraví, měl dostat ČK, říká KR. Co zlínská konfrontace se sudím?
SESTŘIH: Teplice - Slavia 0:0. Trápení v útoku. Chytilův gól odvolán, Mandous lapil penaltu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jednu skupinu Světového poháru hokejistů v únoru 2024 by vedení NHL chtělo uspořádat v Praze. Český svaz ledního hokeje s tím ale podle serveru iDNES.cz nesouhlasí, protože ve stejném roce má Česká republika hostit v květnu mistrovství světa.„Nám by určitě ekonomicky neprospělo, kdyby se tu pár měsíců před mistrovstvím odehrálo x zápasů s hráči NHL. Český trh není tak bohatý, aby lidi zaplatili tolik peněz za drahé lístky za obě akce. To je ten hlavní problém,“ řekl generální sekretář Martin Urban serveru iDNES.cz.

„Proto mě výkonný výbor požádal, abych napsal oficiální dopis na IIHF, že svaz nesouhlasí, aby se turnaj v roce 2024 konal v Praze. Respektive obecně, aby nebyl v zemi, která ten samý rok organizuje mistrovství světa,“ uvedl Urban.

Informaci serveru potvrdil i Petr Bříza, místopředseda mezinárodní federace IIHF, na kterou se český svaz obrátil. „S NHL a NHLPA jsme v intenzivním kontaktu a jednáme,“ řekl Bříza.

„Nechci říct, že NHL si může dělat, co chce, ale my bychom to neorganizovali. Oni něco vymyslí, dají podmínky a zeptají se: Chcete, nechcete?“ prohlásil Urban.

Světový pohár se uskuteční po osmi letech, naposledy se hrál v roce 2016 v Torontu. V roce 2004 se konal v šesti zemích včetně Česka, když Praha hostila zápas domácího výběru s Německem.

ONLINE PŘENOS - Česko na MS v hokeji 2022
Všechny dny
Všechny zprávy Důležité Foto Video Sociální sítě Česká účast
Hokejová reprezentace Hokejová reprezentace Kari Jalonen Kari Jalonen Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Ondřej Kuchař, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Pavel Ryšavý, redaktor Sportu Tomáš Hertl Tomáš Hertl
Obnovit
Zprávy ze dne 15. 5. 2022
23:14
15. 5. 2022
Kari Jalonen

Ne, takhle si to Kari Jalonen rozhodně nemaloval. Poprvé na lavičce národního týmu musel kousat, že někdo jeho týmu dal lekci a jeho parta měla vážné potíže. „Nemůžeme se dostávat do tolika oslabení, nemůžeme takovým způsobem hrát, to je jasné,“ štvalo ho šest vyloučení po porážce 3:5 od Švédska. Herně bylo Česko horší. V první části se bránilo, ve druhé se zkoušelo, ale hořelo. Až závěr šel, jenže to už zase soupeř hlídal výsledek. Více čtěte ZDE >>>

Vstoupit do diskuse
3

MS hokej 2024 ONLINE - Mistrovství světa v ledním hokeji

Program Vstupenky Sestřihy z MS Výsledky MS v hokeji 2023

Mistrovství světa v ledním hokeji 2024 se vrací do Česka. Od 10. do 26. května 2024 bude hostit MS v hokeji Praha a Ostrava. Česká hokejová reprezentace odehraje všechny zápasy v Praze, ve skupině B se postupně utká s Finskem, Norskem, Švýcarskem, Dánskem, Rakouskem, Velkou Británií a Kanadou.

Hokej dnes * Hokejová Liga mistrů * Hokejové brusle na Heureka.cz

Play off
Články odjinud


Články odjinud