1. srpna 2012 • 15:35

Nestárnoucí Jágr "vyhrožuje": Leštit v Soči lavičku? To mě neláká

Autor:
Reklama
Jaromáír Jágr v reprezentačním dresu na olympiádě ve Vancouveru. Objeví se ještě na olympiádě v Soči?
TOP VIDEA
LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu LIGOVÉ STŘIHY: Čermák má potenciál. Může hrát jako Hušbauer nebo Stanciu
Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale? Příhodovo přiznání v TIKI-TAKA. Komu fandí elitní rozhodčí v Česku ve fotbale?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byla by to jeho pátá olympiáda. V Soči 2014 by Jaromír Jágr oslavil své 42. narozeniny a většina českých fanoušků jistě doufá, že bude u toho. Stejně jako na předchozích Hrách, na něž od Nagana 1998 jezdí pravidelně. Paradoxní je, že po zlaté olympiádě v Japonsku Jágr prohlásil, že to byla zřejmě jeho poslední akce v reprezentačním dresu…A vida, od té doby Jágr absolvoval Salt Lake City 2002 (čtvrtfinále), Turín 2006 (bronz) i Vancouver 2010 (čtvrtfinále). A do další olympiády v ruském středisku zbývá pouhých jeden a půl roku.

Všeobecně se očekává, že v únoru 2014 bude pořád aktivním hráčem a kdo ví, možná i v NHL. Třeba agent Petr Svoboda je přesvědčen, že Jágr po sezoně v Dallasu absolvuje tamtéž nebo jinde v zámoří další rok.

Co na to Jágr? Jako obvykle zůstává ohledně své účasti zdrženlivý, podobně jako před minulými velkými turnaji.

„Mám kontrakt do roku 2013. Pak se ukáže, jak na tom budu se zdravím a podle toho uvidím, jestli můžu dál hrát na úrovni,“ prohlásil útočník Dallasu v rozhovoru pro list Sovětskij sport.

„Momentálně mě hokej hodně baví, ale pokud nebudu v potřebnou chvíli připravený, co bych v Soči pohledával? Leštil lavičku? To ne…“

Sám se prý nyní cítí skvěle, zhruba na třicet. „Svaly normálně fungují, nikde žádný tuk. To proto, že trénuju každý den. Hlavně přes léto je to nutnost,“ vypravuje.

Celkem pravidelně trénuje doma s kladenskými Rytíři, ale aby bylo jasno, nejde do toho bezhlavě.

„Hnát se za mladými nemá význam, důležité je trénovat podle vlastních pocitů, přizpůsobit se organismu. Podívejte se na Teemu Selänneho, ve dvaačtyřiceti je schopný nasbírat 80 bodů a pořád podepisuje nové kontrakty. A mně je teprve čtyřicet…“

Témata:  sport, jágr, olympiáda, hokej, soči
 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze