23. dubna 2016 • 18:24

Vůjtek po prohře ve Finsku má jasno: Zredukujeme kádr o dva hráče

Autor:
TOP VIDEA
NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea NEJ zákroky Premier League: Blýskl se Čech i dvojka Chelsea
Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka Pardubice - Vítkovice: Trončinského parádička! Takhle si přehodil Pytlíka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Finští hokejisté oplatili české reprezentaci porážku ze čtvrtka z Oulu (2:3) a po výhře v Kouvole 4:1 se radovali v letošní sérii Euro Hockey Tour ze třetího vítězství ve čtvrtém vzájemném utkání. Kouč Vladimír Vůjtek měl ale z výkonu českého týmu v dvojutkání na severu Evropy vcelku dobrý dojem. Před dalším pokračováním přípravy ve Znojmě a duely se Švédskem se chystá zúžit současný kádr o dva hráče."Finové hráli trošku důrazněji, měli lepší kombinaci než my a myslím si, že byli důraznější v koncovce. My jsme se dneska nedostali k protiakcím, ty jsme nehráli dobře. Jinak jsme stačili bruslařsky i tvrdostí, ale Finové přeci jen byli dneska lepší," řekl Vůjtek.

Finové rozhodli ve druhé třetině, v které Vůjtkův tým přestříleli v poměru 16:6. "První třetina byla vyrovnaná, možná z naší strany skutečně nejlepší, ale ovlivnil to ten závěr, kdy jsme šli do třech, a takové mužstvo jako Finové to umělo využít," uvedl Vůjtek.

Češi na vedoucí branku domácích odpověděli trefou Jiřího Sekáče, ale Finové po akci posil z NHL Mikka Rantanena a Markuse Granlunda šli opět do vedení. Navíc pak ve vlastním oslabení zvýšili na 3:1. "Od té druhé branky se odvíjel další průběh utkání," uvedl Vůjtek.

Jeho tým po duelech v Euro Hockey Challenge v Ústí nad Labem s Německem (7:2 a 2:1) a ve Švýcarsku (2:3 a 2:1 v prodloužení) má za sebou další dva testy pro tvořící se kádr pro mistrovství světa. "Myslím, že to splnilo očekávání. Sehráli jsme docela dobré zápasy. Ten první byl trošku lepší z naší strany po stránce výsledku, ale i dneska možná půlka zápasu byla velice dobrá, potom nás trošku Finové přehráli," doplnil Vůjtek.

Ve Finsku měl k dispozici 25 hráčů, ale všichni v další přípravě pokračovat nebudou. "Ještě jsme o tom nemluvili. Ale zredukujeme kádr o dva hráče," uvedl Vůjtek před cestou z Finska do Prahy.

V úterý ve Znojmě před dalšími duely Euro Hockey Tour se Švédskem se po obránci Michalu Jordánovi z Caroliny a forvardovi Jiřím Sekáčovi z Arizony připojí další dvě posily z NHL - útočníci Tomáš Plekanec z Montrealu a nováček David Pastrňák z Bostonu. Hlásit se budou také forvardi Tomáš Filippi a Jan Kovář z Magnitogorsku.

Kádr by ještě měli rozšířit v dalším průběhu přípravy hráči z finálové série extraligy mezi Libercem a Spartou, která za stavu 3:2 na zápasy pro Severočechy pokračuje v neděli v Praze a skončí nejpozději v úterý v Liberci. Vůjtek čeká také na případné posily z 1. kola play off NHL.

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  AUDIO, FOTO, Euro, Finsko, Vůjtek, ČR, hokej, Sport
 Klasická verze
Mobilní verze