Potvrzeno. Bratři Zohornové jdou do akce! Moc jim to přeju, říká Gulaš | iSport.cz
Zdeněk Janda
6. února 2019 • 19:20

Potvrzeno. Bratři Zohornové jdou do akce! Moc jim to přeju, říká Gulaš

TOP VIDEA
SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje? SE SIMONOU: Litvínovská dvojčata Hübl vs. Lukeš. Kdo je vyučený kuchař? A kdo víc fauluje?
Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth? Kouč Sparty Krupp: I vloni jsme dobře odstartovali. Přijde Neuvirth?
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE ŠVÉDSKA | Tak je to potvrzené. Čtvrtek se zapíše do kronik českého hokeje. Poprvé v historii v něm nastoupí v zápase tři sourozenci. Hynek, Tomáš, Radim. Zohornovi. „Splní se nám dětský sen!“ hlásí trojice, která napodobí bratry Šťastné. Ti sice reprezentovali Československo, ale byli to Slováci. Češi jsou teď první právě Zohornovi… Vytvoří společnou formaci ve čtvrtečním zápase se Švédy (od 19 hodin).Jsou teď nejostřeji sledovanými hráči národního týmu. „Nejsme na to zvyklí, ale je to docela příjemné,“ usmívá se Tomáš Zohorna, nejstarší z rodinného klanu. Zkušený 31letý reprezentant, který hraje v KHL.

Druhým do party je „prostřední“ Hynek (28), dvojnásobný šampion z Komety, který po minulé sezoně odešel do finského týmu Pelicans Lahti. Nejmladším členem tria je Radim (22), jenž po přestupu do Mladé Boleslavi náramně ožil.

Ve čtvrtek jdou do akce spolu. Čeká je životní zážitek! „Doufám, že nezklamame! Že si budeme vyhovovat a bratrská chemie tam bude,“ věří Radim. „Každý říká, že tam chemie bude. Tak snad jo,“ dodává Tomáš.

Den před středečním odletem do Stockholmu byli bráchové na společné rodinné večeři. Maminka se neubránila slzám dojetí. Až tak silný moment to pro ni byl. „Poplakala si. Oba rodiče jsou moc pyšní, že jsme se tady takhle sešli,“ vykládal Radim.

Čtvrtek pro ni bude další mimořádný den. Den, který bude patřit jim. Bratři jdou do akce. „Ohromně jim to přeju. To je krásný moment v jejich kariéře. I v českém hokeji. Klobouk dolů. Moc se na to těším. Pro kluky a hlavně pro rodiče to bude takové zadostiučinění,“ tvrdil po středečním tréninku v hale Hovet útočník Milan Gulaš, kapitán národního týmu.

Trojici věří i kouč Miloš Říha. „Neřekl bych, že bych jim plnil sen. Oni si to zaslouží za ty dva poslední měsíce, co hrají. Myslím si, že jim to sedne. Jsem v očekávání, ale věřím jim. Protože je znám,“ tvrdí český kouč.

Dopředu nemůže říct, že chemie bude určitě fungovat. „Ale věřím tomu. Že by to mohla být lajna, která by mohla zápas rozhodnout,“ uvedl český kouč. „Jsou to vysocí, důrazní hráči. Dokážou si vyhovět, měli by otravným způsobem rozbíjet obranu.“

Čtvrtek je pro ně velký den. Od 19 hodin jdou do akce.

Velké téma o sourozenecké trojici včetně unikátní fotografie, jak pózují jako bratři Šťastní, najdete ve čtvrtečním vydání deníku Sport

 

MS v hokeji 2020 - Švýcarsko, Lausanne a Curych

Program Vstupenky Stadiony

Mistrovství světa v hokeji se bude konat ve Švýcarsku v Lausanne a Curychu od 9. do 24. května 2019. Dějiště schválil kongres IIHF na svém zasedání v Praze. Titul mistrů světa obhajují Finové. Český tým odehraje základní skupinu A v Lausanne, postupně se střetne se Švédskem, Běloruskem, Kanadou, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Německem.

Tipsport Extraliga 2019/2020: Tabulka * Kanadské bodování

MS v hokeji do 20 let 2020: Program * Vstupenky

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud