Koblížek jako falešný čtvrtý Zohorna. Těším se, hlásí před premiérou | iSport.cz
Zdeněk Janda
8. února 2019 • 17:03

Koblížek jako falešný čtvrtý Zohorna. Těším se, hlásí před premiérou

TOP VIDEA
Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0! Liberec - Dukla: Kozák krásným lobem zvýšil na 2:0!
Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4 Vítkovice - Třinec: Neskutečný obrat! Poslední gól zápasu vstřelil Kovařčík, 3:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

PŘÍMO ZE ŠVÉDSKA | Bylo kolem nich hodně slávy. První sourozenecká trojice v historii české hokejové reprezentace v akci. Bratři Zohornovi. V zítřejším zápase s Finy (od 12 hodin) se ale spolu neukážou. Zbyli jenom dva. Hynek a Tomáš. A přibyl k nim do party benjamínek Radek Koblížek, 21letý útočník z Oulu. „Jsem jejich čtvrtej brácha. Trávíme spolu hodně času, takže jsem takovej falešnej brácha do lajny,“ smál se mladík, který si odbude reprezentační premiéru.V národním mužstvu je mezi útočníky přetlak. Aby se všichni dostali do akce, trenéři proházeli sestavu. Změny se dotknuly i Zohornů…

„Vzali jsme šestnáct útočníků, chceme, aby se všichni dostali do hry. Aby byli vytížení a my měli možnost každého vidět v akci,“ uvedl asistent kouče Robert Reichel, někdejší útočník a olympijský šampion z Nagana.

Ze společné formace vypadl ten nejmladší. 22letý Radim, jenž zůstane zítra mimo sestavu. Nahradí ho právě Koblížek, jeho dobrý známý. Hrávali spolu v mládí za Kometu. Tady ve Stockholmu jsou spolu navíc na pokoji.

Takže došlo i na hecování. „Říkal jsem mu, ať mi hlavně nic neudělá. Aby mě nezranil,“ směje se Koblížek, jenž prožil zatím nejlepší roky kariéry ve Finsku. Tam se otrkal, nasbíral zkušenosti, sebedůvěru. Teď to chce prodat v národním týmu.

„Moc se těším!“ hlásí někdejší juniorský reprezentant. S Hynkem a Tomášem Zohornovými se o svých rolích ještě nebavili. „Něco si k tomu ale určitě řekneme,“ plánuje „čtvrtý“ brácha.

Je pro něj pikantní, že si reprezentační premiéru střihne zrovna proti Finům. Ty dobře zná z působení z tamní elitní soutěže. „Většinu klukům znám,“ přitakává. Navíc do hlediště usednou jeho rodiče. Prostě pikantní debut se vším všudy.

Předpokládaná sestava proti Finsku:

Will – Zámorský, Polášek, Kundrátek, Štencel, M. Doudera, Krejčík, D. Musil, Hrbas – Sekáč, Jan Kovář, Gulaš – Kvapil, Horák, Zaťovič – H. Zohorna, T. Zohorna, Koblížek – M. Stránský, Holík, Lenc – Rousek.

Radim Zohorna a Radek Koblížek na tréninku české hokejové reprezentace
Radim Zohorna a Radek Koblížek na tréninku české hokejové reprezentace

 

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga nabízí celkem 52 kol základní části, po které následuje play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >>

MS v hokeji 2019 (Slovensko)Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Speciály 2019: MS v biatlonu * MS v alpském lyžování

Články odjinud


Články odjinud