Trio Z není v reprezentaci jen atrakcí. A co dalšího ukázal skalp mistrů? | iSport.cz
Zdeněk Janda
8. února 2019 • 07:54

Trio Z není v reprezentaci jen atrakcí. A co dalšího ukázal skalp mistrů?

TOP VIDEA
Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola Jihlava poslala protest pozdě, zní od LFA. VAR nově na čtyřech zápasech kola
LIGA NARUBY TOP 10: Nitův sprej, mstitel Deli a nejhorší rabona sezony LIGA NARUBY TOP 10: Nitův sprej, mstitel Deli a nejhorší rabona sezony
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokej se hraje na výsledky. A ten mluví jednoznačně. Švédsko – Česko 2:5. Je to cenný skalp hokejové velmoci, která dvakrát za sebou vyhrála světový šampionát. Můžete namítnout: Ale podívejte se na Švédy! To není jejich elitní výběr, ale tým plný nadějného mládí. Kdežto Češi nasadili to aktuálně nejsilnější, co mají. No a co? To nic nemění na tom, že družina kouče Miloše Říhy podala nejlepší výkon v sezoně.Český hokej neprožívá období, v němž se snáší z nebe samé pozitivní zprávy. Proto je třeba se radovat z každé, která se namane. Takže i z výhry nad Švédy. Češi podali takticky zodpovědný výkon, obrana téměř nechybovala.

Na soupeře byli dobře nachystaní. Když se kompletní trio českých koučů v den zápasu šlo podívat na švédské rozbruslení, trenéř Říha se na dotaz od reportéra Sportu, jestli zjistili to, co chtěli, pousmál: Dobře víme, co hrají…. Tentokrát se s tím národní tým skutečně popasoval.

Co je třeba vypíchnout?

Hlavně Jana Kováře, koho jiného? Potvrdil náramnou formu z extraligy. Po nevydařené štaci v NHL se z něj nestal nerudný mrzout, který na hokej zanevřel. Naopak. Vzal to jako pozitivní výzvu. Nakopnutí do další kariéry. Čtvrteční výkon to jenom potvrdil. Ukázal pohodu. A hlavně napojení na parťáka Milana Gulaše. Téměř bratrská chemie…

Útočník Jan Kovář (druhý zleva) se vrátil po roce do národního týmu stylově! Švédsku nasázel hattrick
Útočník Jan Kovář (druhý zleva) se vrátil po roce do národního týmu stylově! Švédsku nasázel hattrick

Jsme u skutečných bratrů. Zohornovi. Bylo o nich toho napsáno dost. I jejich výkon byl sympatický. Rozhodně nezklamali a řekli si o další šanci. Byli platní. Nebyli pouhou atrakcí, která měla reprezentaci zajistit slávu a historický zápis. To by vůči nim bylo nefér. Prokázali kvalitu. Sice se nedá očekávat, že spolu v reprezentaci vydrží přes třicet zápasů, jako legendární bratři Šťastní, ale další šanci si vysloužili.

A Marek Kvapil? Výborný výkon. Nejenom tím, jak se parádně trefil při přesilovce. Ale i tím, jak dokázal hru zklidnit. S pukem si počínal mistrně. Dalo by se pokračovat. Skvělou partii odehrál i Martin Zaťovič, další zkušený veterán.

Je předčasné mluvit o tom, že tentokrát sázka na zkušenost vyjde a reprezentace se vymaní z předešlých matných výsledků v sezoně. Ještě čekají dva testy. Ale už ten čtvrteční ukázal pozitiva. Tak proč se z nich aspoň na chvíli netěšit.

Špatných zpráv si jinak český hokej užívá až dost.

Góly

Domácí: 27:10. M. Kvapil, 36:33. Jan Kovář, 46:44. Jan Kovář, 50:59. Jan Kovář, 57:33. Sekáč

Hosté: 02:25. Bemström, 58:02. Davidsson

Sestavy

Domácí: Hrubec (Will) – Polášek (A), Zámorský, Štencel, Kundrátek, J. Krejčík, M. Doudera, Hrbas, D. Musil – Gulaš (C), Jan Kovář, Sekáč – Zaťovič (A), Filippi, M. Kvapil – R. Zohorna, T. Zohorna, H. Zohorna – Lenc, P. Holík, P. Zdráhal – Rousek.

Hosté: Hellberg (Reideborn) – Holm (C), Lööv, Dahlbeck (A), Persson, Engsund, Djuse – Lilja, Rasmussen (A), Bemström – Lindqvist, Kellman, J. Boqvist – Nygard, L. Johansson, Davidsson – Larsson, Händemark, Sylvegård.

Rozhodčí

Kova, Vikman (oba FIN) – Löfgren, Persson (oba SWE)

Stadion

Hala Hovet, Stockholm (Švédsko)

Návštěva

6377 diváků

 

Tour de France, Wimbledon, MS v basketbale

Tour de France 2019: trasa 106. ročníku, program, etapy, Češi na startu (6. - 28. července 2019)

Wimbledon 2019: travnatý tenisový grandslam (1. - 14. července 2019)

MS v basketbale mužů 2019: Češi ve skupině i s USA (31. 8. - 15. 9. 2019, Čína)

Články odjinud


Články odjinud