Pešán volá Říhu: Miloši, vrať se k nároďáku! Vezme trenér nabídku? | iSport.cz
Miroslav Horák
8. května 2020 • 20:47

Pešán volá Říhu: Miloši, vrať se k nároďáku! Vezme trenér nabídku?

Vstoupit do diskuse
5
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Miloš Říha zpátky na střídačce národního týmu? Nečekaná, překvapivá, pro někoho až šokující varianta. Ovšem reálná. Je to ve hře. Vlastně stačí jediné: Aby kouč souhlasil s nabídkou Filipa Pešána. Nový velitel reprezentace nabízí svému předchůdci rozlučku s úřadem na srpnovém turnaji Euro Hockey Tour v Brně. Vše s vědomím prezidenta Českého hokeje Tomáše Krále.V pátek Švédové, v sobotu Bělorusové. Program mistrovství světa ve Švýcarsku měli Češi jasně nalajnovaný. Miloš Říha se svojí trenérskou suitou připravoval útok prvovýstupem na medaili. Ze známých důvodů však sportovní řež utichla po celém světě a společně s tím vytekla odpadem i smlouva hlavního kouče u národního mužstva, datovaná do konce května. Říha smutně odešel. Teď se může vrátit. Po Pešánově nabídce.

Původně dubnové České hokejové hry se přesunuly na úsvit příští sezony, v posledním srpnovém týdnu se pod Špilberkem chystá dohrávka tradiční evropské Tour, tedy zápasy s Rusy, Finy a Švédy. Ovšem z českého pohledu už s novými náčelníky v čele s Filipem Pešánem a jeho potvrzenými souputníky Martinem Strakou a Jaroslavem Špačkem. Logicky má jít o premiéru nového trenérského štábu.

iSport Premium nyní pro nové předplatitele jen za 1 Kč na první měsíc a slevy na televize>>>

Zároveň však jde o akci, kterou měl mít pod palcem Miloš Říha se svými kolegy, původně v rámci předehry mistrovství světa ve Švýcarsku.

Také proto se Filip Pešán rozhodl dát svému předchůdci možnost důstojné rozlučky. „České hry patří do minulé sezony, které šéfoval můj předchůdce, a já nechci parazitovat na situaci, která ve světě momentálně panuje,“ okomentoval pro Sport svůj nápad.

Říhovi volal zhruba před dvěma týdny, do telefonu okamžitou odpověď nedostal a stále na ni čeká. Když trenérský bard, nyní převážně žijící na Slovensku, přijal ve čtvrtek večer telefonát Sportu,

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
5

MS v hokeji 2021

Mistrovství světa v hokeji se v Bělorusku a Lotyšsku bude konat od 21. května do 6. června 2021. Hokejový šampionát proběhne po roční pauze, která byla způsobena nemocí COVID-19, kvůli které IIHF šampionát  zrušila. Český tým odehraje základní skupinu A v Minsku, kde se střetne se Švédskem, Ruskem, Švýcarskem, Velkou Británií, Slovenskem, Dánskem a Běloruskem. Skupinu B hostí lotyšská Riga.
Termín Program Stadiony a města

Euro Hockey Tour

Švédské hokejové hry Channel One Cup Karjala Cup

Tipsport Extraliga

Play off zrušeno, letošní ročník bez mistra Přestupy ONLINE

Hokejové vybavení * Reprezentační hokejové dresy * Hokejové brusle na Heureka.cz

Aktuální zápasy
Články odjinud


Články odjinud