Procházka přestal trénovat, Kladno o něm neví | iSport.cz
11. srpna 2010 • 18:43

Procházka přestal trénovat, Kladno o něm neví

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Martin Procházka
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Velmi nejisté je další působení útočníka Martina Procházky v kladenském extraligovém týmu. Slavnému odchovanci středočeského klubu nebyla po nepovedené minulé sezoně obnovena smlouva, ale přesto v úvodu přípravy s týmem trénoval, a vše tak směřovalo k jeho návratu do sestavy. Krátce poté však měl osmatřicetiletý Procházka opět zdravotní potíže a od té doby není s klubem ve spojení. Sám dokonce uvažuje o konci kariéry.Procházka má za sebou patrně nejhorší sezonu své kariéry. Pronásledován zraněními si ve 40 utkáních včetně skupiny o udržení připsal jen sedm bodů (3+4).

"Martin udělal jen sedm bodů, přestože jeho kontrakt byl na úrovni extraligy řekněme gigantický," řekl na dnešní tiskové konferenci v Kladně výkonný ředitel klubu Milan Volf. "Dostal další příležitost, ale absolvoval dva tréninky a stěžoval si na problémy s kolenem. V současnosti o něm vůbec nevíme," připustil Volf.

Zranění prý nemá souvislost s tím, které olympijského vítěze a čtyřnásobného mistra světa trápilo na konci minulé sezony. "To je jediná informace, kterou mám. Že ho bolelo koleno a šlo o nějaký problém s vazem, ale bylo to druhé koleno než to z konce minulého ročníku," uvedl Volf.

Přiznal také, že klub zvolil v Procházkově případě trpělivější přístup, než by tomu bylo u "běžného" hráče. "Mně nebo trenérovi Otakaru Vejvodovi se od doby, co netrénuje, vůbec neozval. Pokud by se tak zachoval jiný hráč, bylo by s ním asi zameteno," řekl Volf.

Nedokáže tak nyní odhadnout, jak se bude situace vyvíjet. "Kdybyste se zeptali před 14 dny, řekl bych, že Martin bude na 80 procent hrát dále u nás. Dnes by však to číslo bylo o dost nižší," prohlásil Volf. Stále však ještě neztrácí naději, že k sobě obě strany znovu najdou cestu. "Třeba Martin v pondělí přijde, naskočí opět do přípravy a vše bude zase jinak," věřil Volf.

Podle samotného útočníka, který se zařadil ke klubovým ikonám, je však možný i zcela jiný výsledek. "Začalo mi otékat koleno a ve čtvrtek jdu na magnetickou rezonanci na vyšetření. Chtěl jsem tady samozřejmě zůstat, ale po všech těch lapáliích, které mě pronásledují od jara až teď přes léto, uvažuji o konci kariéry," připustil Procházka v telefonickém rozhovoru pro Českou televizi.

Kádr pro nadcházející extraligový ročník již velkých změn nedozná. "Mužstvo máme hotový, jsou tu všichni ti, kteří budou zůstávat. Nyní dochází na některých postech k boji o místa. Dali jsme velkou příležitost pěti hráčům, které jsme předevčírem poslali zpět do juniorů, ale budou se u nás dál prostřídávat a hrát přípravné zápasy," nastínil Volf.

Téměř jistotu místa v prvním týmu si již vybojoval dvacetiletý útočník Antonín Melka, který zaujal již během několika extraligových startů v uplynulé sezoně. "Nerad bych to zakřikl, ale vypadá to, že v týmu bude mít své místo. Když se podaří zařadit nějakého dalšího hráče z juniorů, bude to pro nás nejlepší, protože je to náš hráč, nemusíme za něho platit tabulkové peníze a i ten kontrakt je adekvátní," podotkl Volf.

Věří také, že klub se vyhne starostem o udržení v české nejvyšší soutěži. "Myslím, že mužstvo je zdravější. Naší metou je nehrát tu sestupovou část a pokusit se probojovat třeba do předkola play off. Být to ještě výš, budeme samozřejmě rádi," uvedl Volf.

Kladenští chtějí pokračovat v nastolené cestě, kdy tým tvoří několik zkušených hokejistů a ty doplňují mladí hráči. "Pavel Patera je lídrem mužstva, ale jsou tu i další jako Radek Bělohlav, Milan Toman, Jaroslav Kalla nebo Libor Procházka. Navíc přišel Jindřich Kotrla. A zkušení hráči udávají tón v kabině, profesionalitu, hráči k nim prostě vzhlíží. Myslím, že je to takto dobře," řekl Volf.

V týmu by měli zůstat i zahraniční posily - mladý ruský bek Samvel Mnacjan a kanadský forvard Tyler Harrison. "Mužstvo se tím oživí. Mnacjan by měl zůstat, i když to ještě není úplně dohodnuté, Harrison se potřebuje ještě aklimatizovat, ale myslíme si, že bude velkým přínosem. Pro Kladno to bude něco nového, ale věříme, že to dobře dopadne," uzavřel Volf.

Vstoupit do diskuse
0
2.kolo
Články odjinud


Články odjinud