Bříza: Že nám kontumace pomůže? Zvracel bych | iSport.cz
6. listopadu 2010 • 11:37

Bříza: Že nám kontumace pomůže? Zvracel bych

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mimopražští fanoušci mají poměrně jasno – za kontumační aférou stojí vlastní krizí zmítaná Sparta. Dostane osm bodů, ze dna tabulky se posune do pohodového středu. Pražané podobné konspirace jednoznačně odmítají, nebyli to oni, kdo celé šílenství inicioval.Není třeba nad tím dlouho bádat, je jasné, komu by posuny po kontumaci zápasů Mladé Boleslavi, Plzně a Kladna byly nejvíce pomohly. Sparta by se z předposlední příčky vyhoupla na devátou, získala by celých osm bodů.

V první řadě je potřeba připomenout, že existují dva způsoby řešení celé aféry. V prvním by se body z kontumovaných zápasů distribuovaly novým majitelům, v druhém by byly pouze odebrány původním majitelům.

„Je důležité říci, že my budeme respektovat jakékoliv rozhodnutí orgánů k tomu určených,“ důrazně připomíná Petr Bříza, generální manažer Sparty. Jasně tím naznačuje, že se nebude o těch osm bodů s nikým hádat.O tom, jakým způsobem pravděpodobná kontumace proběhne, nerozhodne ale Stanislav Šulc, šéf extraligy, dřív než za deset dní. Tuto lhůtu mají kluby Plzně a Boleslavi na obhajobu.

„My máme jiné starosti. Musíme naše mužstvo nastartovat tak, aby předvádělo dobrý hokej a začalo vyhrávat na ledě. Musíme se starat o to, abychom zase dělali radost našim fanouškům,“ říká Bříza rázně.

Řeči, že jeho klub vše odstartoval a je jakousi šedou eminencí, ho štvou opravdu hodně. „Je mi na zvracení z toho, že se zase všechno o svaluje na pražské kluby. Je to matematická věc, že zrovna na nám by to pomohlo víc. Nemluví se o tom, že někdo jiný dostane šest bodů, jenom se vypíchne, že
Sparta osm. Zase za všechno můžeme my,“ zlobí se.

O půltucet bodů by si polepšily například České Budějovice a Zlín. „Ve chvíli, kdy by se tohle stalo Spartě nebo Slavii, tak se mluví o neschopnosti Břízy nebo Růžičky a bordelu v jejich klubu. Hned jak bychom to chtěli revidovat, tak se mluví o pražské mafii. Je mi na zvracení z obvinění, za to může Sparta a je to jediné, co k tomu můžu říct,“ zopakoval bývalý bývalý reprezentant.Kluby, které jsou nejvíce postiženy, se samozřejmě snaží upozornit na to, že i v minulosti se objevovaly podobné případy, akorát že na ně nikdo neupozornil.

Během včerejšího dne se rovněž i hojně rozebíral případ Rostislava Martynka, dnes budějovického útočníka. Ten v době, kdy se ve svazové evidenci objevily případy ostatních hráčů, které nakone nejspíš povedou ke kontumaci, rovněž byl v počítači vedený chybně – ještě v Třinci.

Ovšem vedení Mountfieldu rychle doložilo, že ještě před sezonou potřebný doklad –  Ohlášení přestupu do sídla APK skutečně zaslalo ( deník Sport má k dispozici fotokopii). A až fotokopii tedy někde na půdě ligy „zašantročil.“

Včera se nejvyšší s představitelé budějovického klubu osobně dostavili za Šulcem, aby mu znovu předali originál toho, co předtím nafaxovali. Na fotokopii faxu, který má Sport k dispozici, je uvedeno, že 10.9. Šulc všechno opravdu potvrdil a nafaxoval zpátky do Budějovic. Takže vše nasvědčuje tomu, že to proběhlo podle regulí.

„Na naší straně k žádnému pochybení nedošlo, to garantuju. Všechno jsme udělali, jak jsme měli,“ uvedl Sportu Zdeněk Blažek, předseda představenstva HC Mountfield. „Mrzí nás, že se kolem toho ne naší vinou objevily nějaké dohady.“

Šulc přiznal, že on ale papír, který má mít kdesi ve své evidenci, nenašel. „Na svazu ani na APK ho k dispozici nemáme,“ přiznal Šulc Sportu. „Nám to vysvětlil tak, že se v té záplavě dvaceti tisíc podobných papírů může jeden ztratit s tím, že se někdy opět objeví,“ dodal Blažek.

Je jasné, že kauza kontumací budí i nadále obří emoce. A jak už včera informoval deník Sport, představitelé Plzně jsou připraveni, když k tomu budou donuceni okolnostmi (když se zápasy kontumují), vytáhnout důkazy, že s registracemi byly v minulosti i v této sezoně prováděny podivné machinace.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

10. kolo
Články odjinud


Články odjinud