Nečekaný trumf do baráže! Žádný apríl, matador (44) po letech za Kladno

Dlouhé čekání na závěr sezony se pomalu krátí. Už „jen“ za dva týdny Kladno vstoupí do baráže o Tipsport extraligu. Ještě předtím, než tým Jaromíra Jágra pozná soupeře z první ligy, vyrazili Středočeši na soustředění na Slovensko. U příležitosti tripu do Liptovského Mikuláše odhalili návraty dvou hráčů, z nichž jeden je opravdu velmi překvapivý. Vedle navrátilce z marodky Ondřeje Machala se totiž za Rytíře může v barážovém souboji objevit také Jiří Burger! Současný asistent trenéra a někdejší vynikající centr bude v případě potřeby připravený naskočit.
Aby si někteří fanoušci kladenských hokejistů nemysleli, že nejde o dodatečný aprílový žert, vedení Rytířů hned ujistilo, že vážně nejde o vtip. Bývalý dlouholetý kapitán Vítkovic, který původně zakončil aktivní kariéru v dresu Kladna v sezoně 2016/17, se nyní znovu může vydat do akce za tým z rodného města.
Jak uvádí Rytíři na webových stránkách, nynější asistent trenéra Davida Čermáka, jenž se v klubu věnuje i mládeži, se již několik měsíců připravuje s kladenským áčkem, aby mohl v případě nutnosti pomoct Středočechům k udržení extraligové příslušnosti.
„Jirka trénuje už od Vánoc a je pro nás zálohou pro případ, že by nám někdo ze sestavy na baráž vypadl. Chceme mít co nejširší kádr, i proto, že nemůžeme využít hráče na střídavé starty,“ prozradil kouč Čermák pro klubový web o Burgerově případném návratu.

Je tak dost možné, že matador, který v květnu oslaví 45. narozeniny, nastoupí v jednom ze dvou utkání proti Liptovskému Mikuláši. Partu kolem kapitána Tomáše Plekance ve slovenském městě čeká poslední prověrka před bojem o extraligu, v němž se střetnou s jedním z dvojice týmů Vsetín – Jihlava.
Byť jde bezpochyby o nečekané zpestření závěru nynější sezony, Burger zpět v útoku Rytířů nebude nejstarším hráčem. Stejně tak se na baráž s týmem poctivě chystá i padesátiletý boss Jaromír Jágr. Dvě kladenské legendy spolu hrály pouze jednou, a to v ročníku 1994/95, kdy Burger debutoval za seniory, zatímco Jágr už si jako hvězda NHL a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu pouze odskočil do Kladna na 11 zápasů během výluky.
Středočechům se do útoku rovněž vrací rychlík Ondřej Machala. Třiadvacetiletý forvard byl mimo sestavu od 21. prosince, kdy v utkání s Hradcem Králové schytal tvrdý zásah od obránce Bohumila Janka. S těžkým otřesem mozku setrval na marodce po zbytek základní části.
Zprávy ze dne 3. června 2024
Olomouc hlásí čtvrtou posilu. Do týmu přichází slovenský obránce Marek Korenčík (24), který čtyři roky působil v americké univerzitní lize NCAA, minulou sezonu hrál ve Slovanu Bratislava a Michalovcích. „Marek má výborné parametry, takže budeme jenom rádi, když nám pomůže. Ale každý hráč si to musí uhrát, stejně jako ostatní posily,“ uvedl kouč a jednatel klubu Jan Tomajko.
Zprávy ze dne 9. května 2024
Brankář Nick Malík se po třech sezonách ve Finsku vrací do extraligy a bude v ní hájit barvy Plzně. Dvaadvacetiletý syn bývalého úspěšného obránce Marka Malíka podepsal na západě Čech dvouletou smlouvu. "Nick je stále mladý, perspektivní, velmi dobrý gólman, který má v sobě velký talent. Stále má chuť se posunout. Delší dobu jsem poctivě sledoval jeho výkony a moc se mi líbil. Rád pracuji s gólmany, kteří chtějí něčeho dosáhnout, na spolupráci s ním se velice těším," uvedl trenér brankářů Škody Rudolf Pejchar.
Zprávy ze dne 6. května 2024
Plzeň představila nové trenérské trio - potvrdily se tak informace iSport.cz a na západ Čech přichází Josef Jandač. Doplní ho asistenti Josef Veber a někdejší skvělý útočník... Více čtěte zde >>>

Zprávy ze dne 3. května 2024
Plzeň rozvázala smlouvu s Petrem Strakou. 31letý odchovanec klubu se vrátil na západ Čech před uplynulou sezonou, v níž stihl 43 zápasů, v nichž zapsal gól a sedm asistencí.
Hokejisty extraligové Plzně posílí ukrajinský reprezentační obránce Igor Merežko a kanadský útočník Olivier Archambault. Oba hráči zamířili na západ Čech ze Spišské Nové Vsi, které pomohli do finále play off. V novém působišti podepsali roční smlouvy. Klub o tom informoval na svém oficiálním webu.
Zprávy ze dne 2. května 2024
Plzeň posílil útočník Jakub Klepiš a podepsal roční smlouvu. Devětatřicetiletý mistr světa z roku 2010 hrál poslední dva roky v Kladně. „Jakub Klepiš sice patří mezi starší kluky, avšak neustále na sobě tvrdě pracuje. Velmi dobře o sebe fyzicky pečuje. Minulou sezónu měl na Kladně velmi povedenou. Slibujeme si od něho, že by nám mohl pomoci v přesilových hrách, ve kterých jsme měli letos velké problémy. Svým velmi dobrým herním myšlením věřím, že Plzni hodně pomůže,“ okomentoval Tomáš Vlasák, bývalý sportovní ředitel pro klubový web.
Zprávy ze dne 30. dubna 2024
Plzeň se rozloučila se sportovním manažerem Tomášem Vlasákem, který v úterý oficiálně skončil v klubu po 17 letech. Nově bude působit v Mladé Boleslavi.
Zprávy ze dne 29. dubna 2024
Plzeň posílí kanadský útočník Christophe Lalancette, který přichází na západ Čech z Mountfieldu HK. Devětadvacetiletý hráč podepsal v novém působišti smlouvu na dva roky. „Nutně jsme potřebovali centra. V uplynulé sezoně jsme s tím měli problém, že jsme jich měli málo. Christophe je ryzí centr, dlouho jsme ho v Mountfieldu sledovali. Měl by to být ten správný kluk, kterého potřebujeme,“ uvedl sportovní manažer Tomáš Vlasák, který už ale v Plzni působit nebude. Od 1. května se oficiálně přesune do Mladé Boleslavi. „Naši ligu zvládá již tři roky po sobě a měl by tedy zastat pozici v prvním nebo druhém útoku,“ dodal.
Zprávy ze dne 24. dubna 2024
Výběrové řízení dospělo ke konci, Plzeň brzy zveřejní, kdo povede tým v příští sezoně. „Nové trenéry oznámíme asi v prvním květnovém týdnu,“ sdělil deníku Sport a webu iSport.cz spolumajitel klubu Martin Straka. Kdo to bude? Zprvu se zdálo, že se rozhodne mezi Davidem Čermákem a Milošem Holaněm. Ten však na západ zřejmě nepůjde. Do popředí vystoupil bývalý kouč reprezentace Josef Jandač, jehož by měl doplnit Jiří Veber. Více čtěte ZDE >>>

Zprávy ze dne 8. dubna 2024
V Olomouci si mohou mnout ruce. Obránce Jakub Sirota se s klubem dohodl na roční prodloužení smlouvy. Pětadvacetiletý rodák z Kroměříže o svém pokračování u Hanáků informoval fanušky prostřednictvím videa. Pětadvacetiletý rodák z Kroměříže se před rokem vrátil do Česka po letech v zámoří. Ve své první extraligové sezoně se stal příjemným zjevením, ze kterého se vyklubala nenápadná hvězda.
Zprávy ze dne 5. dubna 2024
Plzeň přijde o slovenského brankáře Samuela Hlavaje, který podepsal v NHL dvouletou nováčkovskou smlouvu s Minnesotou. Dvaadvacetiletý slovenský hokejový reprezentant neprošel draftem, ale v zámoří již působil v juniorských soutěžích USHL a QMJHL. „Odchod nás samozřejmě netěší, pro nás je to velmi čerstvá informace,“ uvedl spolumajitel plzeňského celku Martin Straka na klubovém webu. „Včera odpoledne nás informoval jeho agent, že o něj má klub NHL velký zájem a dnes je podepsáno. Bohužel pokud podepíše smlouvu v NHL, tak my jako klub nemáme žádnou šanci hráče udržet. Samozřejmě pracujeme na získání nového brankáře, jednání již probíhají,“ dodal Straka. Na odchodu z Plzně je i další gólman Milan Klouček.