Dej (ne)dal gól. Sudí ztratili puk a Vítkovice padly. Kacetl: Nebylo pochyb

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Dej gól! Rastislav Dej ho ve 25. minutě dal. Ale rozhodčí mu radost zkazili. Těsně před ním, než vítkovický útočník vyškrábl puk zpoza ležících hráčů a poslal ho bekhendem do odkryté branky, přerušili hru. Důležitá trefa na 2:0 se nekonala. „Nevím, proč se lidi zbytečně rozčilovali. Bylo dávno po odpískání,“ poznamenal (ne)pokořený brankář Ondřej Kacetl.

Když následně proběhla celá akce ze záznamu na kostce a diváci si prohlédli, co přesně se stalo, začali hromově pískat. Nabyli přesvědčení, že Dejův zásah měl platit. Jiný názor sdílel kouč Ocelářů Václav Varaďa. „Kotouč nešel vidět. Rozhodčí stál za brankou, tak to odpískal. Tohle se normálně stává,“ shrnul sporný moment.

Pro muže v pruhovaném to nebylo jednoduché. Brankoviště bylo po tlaku domácích borců ucpané. Před Kacetlem upadlo několik těl, gólman kolem nich marně hledal kotouč. Neměl šanci se k němu ve skrumáži dostat a zakrýt ho. Problém byl, že o situaci neměli přehled ani rozhodčí. Proto foukli do píšťalky. Nejspíš v domnění, že puk je někde pod Kacetlem. Omyl.

Gólman Ocelářů měl k němu daleko. „Pískli to. Nedá se nic dělat,“ pokrčil rameny trenér domácích Miloš Holaň. Emoce z něj dávno vyprchaly, žádnou křivdu pár minut po bitvě necítil. „Jenom jsem doufal, že je puk někde schovaný a někdo ho nevytáhne. Já jsem ho neviděl,“ popsal Kacetl. „Až po odpískání Dej puk rychle vytáhl. Nebylo o čem pochybovat,“ schválil verdikt sudích.

SESTŘIH: Vítkovice - Třinec 1:2. Oceláři během minuty a půl otočili skóre a míří do semifinále

Domácí: 12:39. R. Pedan

Hosté: 31:44. M. Kovařčík, 33:09. Daňo

Domácí: Stezka (Dolejš) – R. Pedan, A. Solovjov, Plášil, Jakub Stehlík, L. Kovář, P. Koch – L. Krenželok (C), J. Hruška (A), Lakatoš – Fridrich, Lindberg, Bernovský – Lednický, Flick, M. Kalus – Dej, Bitten, Chlán – Guman.

Hosté: Kacetl (Marek Mazanec) – M. Doudera, Marinčin, D. Musil, Kundrátek, M. Zbořil, Zahradníček – Daňo, P. Vrána (C), Martin Růžička (A) – A. Nestrašil, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Svačina, Marcinko, Hrňa – Hrehorčák, Miloš Roman, Chmielewski – Dravecký (A).