Proč Sparta na rozjezd přejela Třinec: neprůstřelný Kovář i trpělivost

Hokejisté Sparty vstoupili do semifinálové série proti třineckým Ocelářům poměrně přesvědčivou výhrou 3:0. Pražané se mohli spolehnout na výkon muže v masce Jakuba Kováře a pomohli si také brankou v oslabení. Jaké byly další důvody úvodního triumfu svěřenců kouče Pavla Grosse?
Jakub Kovář
V prvním semifinále působil neprůstřelně. Sparta sice byla po celý zápas střelecky aktivnější, to však neznamená, že si Třinec nevytvořil příležitost. Právě naopak, skórovat mohl minimálně dvakrát. Vždycky byl ale Kovář proti. Vytáhl se především ve třetí třetině za stavu 2:0, kdy na něj sám ujížděl Petr Vrána. Celkově si připsal 25 zákroků.
První gól
V soubojích Pražanů s Oceláři jde ve většině případů o to, kdo vstřelí první branku a dostane se do psychologické výhody. Především pro Spartu je to nesmírně důležité. Když totiž udeří jako první Slezané, zavřou obranné dveře na sedm západů a nikoho dovnitř nepustí. Tentokrát byl však úspěšnější klub z hlavního města a konkrétně Michal Řepík.
Uklidnění v oslabení
Ve třetí třetině to pořád bylo jen 1:0 pro domácí. Třinec si vypracoval přesilovku a spřádal plány na vyrovnání. Nepovedlo se. Andrej Nestrašil nepřesně přihrál na modrou čáru a vyslal tím do úniku v životní formě hrajícího Miroslava Formana. Nejproduktivnější sparťanský hráč předjel obránce, pokryl si puk a s přehledem po kličce zakončil.
Trpělivost
Pražané se nenechali vyvézt z míry pevnou třineckou obranou a aktivní hrou se snažili donutit soupeře k chybám. Ty nakonec přišly a sparťané je dokázali potrestat. Přesně jak to pilovali celou sezonu: být trpěliví, zbytečně nepanikařit a věřit ve své dovednosti. To, v čem na Třinec nestačili v předešlých dvou letech, teď mají.