SESTŘIH: Karlovy Vary zůstávají poslední, Hradec je doma porazil 3:1

Autor: iSport.cz
0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Hokejisté Karlových Varů ani pod novým trenérem Peterem Oremusem nedokázali vykouknout z extraligového dna. V dohrávce 12. kola prohráli na ledě Hradce Králové 1:3. Jedinou branku hostů vstřelil Koblasa, za domácí skórovali Kudrna, Dej a Červený. Mountfield se výhrou posunul na šesté místo před Kometu Brno.

Hosté: 38:25. Koblasa

Domácí: Kacetl (Svoboda) – Pláněk, Vydarený, K. Pilař, Čáp, Dietz, Jank, Hronek – Kudrna, Knotek, Šimánek "C" – Bednář, Kukumberg, Dej – Červený, Ihnačák, Courchaine – Köhler, Vantuch, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.

Hosté: Závorka (Habal) – J. Tomeček, Bičánek "C", Dvořák, Sičák, Harant, Rodney, Weinhold – Koblasa, Zadražil, Vachovec – Duda, Haščák, T. Rachůnek – V. Tomeček, Bulík, I. Rachůnek – Gorčík, Kverka, Rohan – Osmík. Trenér: Peter Oremus.

Hribik, Hrubý – Hynek, Kis.

FORTUNA aréna, Hradec Králové

4326 diváků

Nástup do zápasu měli přitom hosté impozantní. Jenže šance neproměňovali. Během prvních tří minut se prosadili do tří jasných příležitostí. Už v sedmnácté vteřině Vachovec trefil špatně puk a byla z toho slabá střela, poté Tomár Rachůnek nemířil přesně a nakonec Kverka mohl využít chyby v defenzivě, jenže Kacetl se bleskově vrátil do branky od zadního mantinelu. V 11. minutě se neprosadil ani nejzkušenější útočník Energie Duda.

Varům se neúspěšnost v koncovce nevyplatila. Kukumberg, který tentokrát nastoupil ve středu druhého útoku, ještě Závorku nepřekonal, ale ve 14. minutě Kudrna dorazil puk, jež brankáři propadl po Dietzově střele od modré čáry. Hradecký matador se tak připomněl v 801. utkání své kariéry, byla to jeho 289. branka.

V první třetině měl Hradec Králové nakonec výraznou střeleckou převahu (14:4), jenže víc zásahů nepřidal. Nedařily se mu ani přesilové hry, i když do speciální formace naskakoval po zranění uzdravený kapitán Šimánek.

SESTŘIH: Mountfield HK - HC Energie Karlovy Vary 3:1

Početní výhody, celkem tři, nezvládli ve druhé třetině ani hosté. Jejich hra byla nepřesná, velké problémy jim dělal i v oslabení rychlý útočník Dej. Jednu chvíli dokonce domácí hrající ve čtyřech zavřeli pětici Energie v jejím pásmu, z čehož se vyklubala Köhlerova velká šance, při které výborně zasáhl Závorka.

Přesto hosté srovnali, ve 39. minutě skvěle sehráli brejk a perfektní Vachovcovu přihrávku zužitkoval Koblasa. Jenže hosté vyrovnaný stav neudrželi a o 45 sekund později inkasovali, Po nenápadné kombinace se prosadil hradecký druhý útok a Dej skóroval do prázdné branky.

Třetí třetina byla vyrovnaná, z opatrné hry se vymykal pouze samostatný únik domácího Červeného. Závorku však útočník nepřelstil. Domácím k uklidňující trefě nepomohla ani 94 sekund trvající přesilovka pěti proti třem. Ani v ní neměl Mountfield žádnou výraznější šanci.

Nakonec se domácím vydařil rychlý brejk, Červený si v 55. minutě vyměnil puk s Courchainem a skóroval do prázdné branky. I když měli hosté v závěru přesilovku, nový trenér Oremus neodvolal Závorku a Hradec vedení udržel. Východočeši tak potřetí za sebou bodovali a posunuli se v tabulce před Kometu Brno.