19. června 2017 • 18:10

Letní dřina s armádou! Hokejisté Pardubic trénovali v přípravě s vojáky

Autor:
Reklama
720p360p
Pardubičtí hokejisté trénovali s armádou ČR. Ve sprintu jsme na hráče neměli, smál se jeden z…
TOP VIDEA
Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický Když přijde den zápasu, tak mi nohy pořád hrají, přiznává Rosický
TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho TOP góly La Ligy: Garcíova vymetená šibenice a krásný přímák Bardhiho
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pochodem vchod! Pardubičtí hokejisté se již naplno věnují přípravě pro nadcházející extraligové ročník a letní dřinu na suchu si v parném počasí zpestřili tréninkem s vojáky Armády České republiky. "Jsem nadšený, kluci rovněž. Ukázalo nám to zlepšení. Pevně doufám, že si z toho něco odneseme i na led," řekl iSport TV Petr Mocek, kondiční trenér klubu, který v uplynulé sezoně zachránil příslušnost mezi elitou.  Pro hokejisty jedno z nejnepříjemnějších období v roce pro hokejisty právě probíhá. Pod rozžhaveným sluncem jdou v rámci suché přípravy na doraz i hráči Pardubic, kteří chtějí v příštím ročníku napravit nepovedenou sezonu, a tak neúnavě dřou. Nicméně cvičení mimo led si tentokrát výrazně okořenili. Přidali se k nim totiž čeští vojáci ze 141. zásobovacího praporu.

"Nápad vznikl na základě možnosti propojení jedné z největších tuzemských mimosportovních organizací, což je Armáda České republiky a sportovní, tedy hokejový klub. Chtěli jsme především propagovat pardubické Dynamo a vojáky v trochu jiném pohledu," vysvětloval Petr Chudý, obchodní manažer Pardubic.

Pardubičtí hokejisté trénovali s armádou ČR. Ve sprintu jsme na hráče neměli, smál se jeden z českých vojáků
720p 360p

Devadesátiminutový trénink probíhal pod Mockovou taktovkou, kondiční kouč ani v nejmenším nešetřil své svěřence i profesionály v maskáčích. "Hlavním cílem tréninku bylo vydržet co nejvíc a sáhnout si až na hranice svých možností. Při této speciální přípravě jsme záměrně dávali málo přestávek. Je to moderní trend. Hráč si nesmí dávat oddych tři minuty na zemi, ale musí být připraven odvést maximum," prozradil Mocek.

Spokojenost projevili hokejisté i příslušníci armády. "Rozhodně je to velice pozitivní. Máme takovou motivaci, abychom co nejlépe čelili konkurenci z vojenských řad. Tréninky jsou v podstatě stejné, ale máme je tím velice zpestřené," liboval si útočník Tomáš Vondráček, pardubická posila z mistrovské Komety.

"Bylo to takové silové cvičení, které se hlavně zaměřovalo na nohy. Musím přiznat, že trénink s tak těžkými váhami a opakováním neděláme. Potom jsme si zasprintovali. V tom jsme neměli šanci, kluci z hokeje to mají pořádně nacvičené. I když bylo strašné vedro, tak jsem byl velice spokojen. Prostě paráda," smál se nadrotmistr Jakub Havel. 

Letní přípravu hokejistů Dynama absolvovali i vojáci armády ČR
Letní přípravu hokejistů Dynama absolvovali i vojáci armády ČR

 

 

 

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko
Klasická verze
Mobilní verze