Třinecká lákadla i minusy pro Jágra: zázemí jako v NHL, ale z Kladna daleko | iSport.cz
Ondřej Kuchař
27. července 2017 • 19:45

Třinecká lákadla i minusy pro Jágra: zázemí jako v NHL, ale z Kladna daleko

 • Bude hrát Jágr v Třinci? Bude hrát Jágr v Třinci?FOTO: Koláž iSport.cz

  Když do Česka, tak do Kladna. Tato premisa u Jaromíra Jágra stále platí. Nevylučuje však ani další varianty v podobě střídavých startů či hostování v extralize. Zájemců je mnoho. S nabídkou na angažování české legendy plánuje přijít i Třinec. Jaké plusy a mínusy by tam českého hokejového velikána čekaly?

 • Lákadlo - Zázemí jako v NHL

  Třinečtí Oceláři vtipně uvítali možné angažování Jaromíra JágraFoto Instagram.com@simon_hrubec

  Žádný jiný extraligový klub nemá lepší zázemí než Třinec. Novou arénu si Oceláři za 700 milionů korun postavili z vlastních zdrojů. Prostorná šatna, sauny, bazény, wellness, obrovská supermoderní posilovna, tělocvična, místnost s masážními stoly a spousta dalšího. Hráči, kteří prošli NHL, hodnotili vybavení jako absolutní top i ve srovnání s halami v nejlepší světové lize. Jaromír Jágr by právě na takovou záruku maximálního komfortu mohl slyšet.

 • Lákadlo - Peníze pro Kladno

  Trenér Kladna Miroslav Hořava rozdává pokyny, poslouchal i Jaromír JágrTrenér Kladna Miroslav Hořava rozdává pokyny, poslouchal i Jaromír JágrFoto Michal Beránek (Sport)

  Ač sportovní manažer Třince Jan Peterek zdůraznil, že jeho nabídka nebude postavená na gigantických financích, nemůže si dovolit poslat Jágrovi návrh s nějakou almužnou. Sám JJ68 několikrát řekl, že mu půjde hlavně o prospěch jeho Kladna. Oceláři avizovali šetření, ale hráče, jakým je Jágr, by jistě neváhali zaplatit královsky. V Česku není mnoho klubů, které by mohly slezskému celku v síle sponzorů, stabilitě a finančním zázemí konkurovat.

 • Lákadlo - Důvěra vedení

  Při tréninku na Kladně si Jaromír Jágr sepnul vlasy do culíkuPři tréninku na Kladně si Jaromír Jágr sepnul vlasy do culíkuFoto Michal Beránek (Sport)

  Na třinecký klub jsou navázáni lidé, se kterými Jaromír Jágr léta úzce spolupracuje. Pojišťovna a klinika AGEL vlastněná miliardářem Tomášem Chrenkem, agentura Česká sportovní prostějovského podnikatele Miroslava Černoška a největší gigant Třinecké železárny a Moravia Steel jsou s legendou spjaty dlouho. Důvěru vedení by měl obrovskou. V minulosti už s Třincem dokonce jednal, město několikrát navštívil.

 • Minus - Dálava

  Jaromír Jágr už pálil doma na Kladně. V barvách Floridy.Jaromír Jágr už pálil doma na Kladně. V barvách Floridy.Foto Martin Sekanina (Blesk)

  Z Kladna do Třince tam a zpět? Přes 800 kilometrů po silnicích všeho druhu a kvalit, téměř deset hodin v autě, pokud neuvíznete v koloně. Představa, že v pátek Jágr nastoupí „doma“ v Třinci v derby s Vítkovicemi a po něm vystřelí do Kladna, kde by ho v sobotu čekal duel první ligy, je děsivá a nereálná. Řešením může být jedině tryskáč na trase Ostrava-Praha. Ano, takhle by to mohlo fungovat, letecká přeprava by se Jágrovi dala připravit.

 • Minus - Prostředí

  Jaromír Jágr a jeho tradiční široký úsměv na lehkém kladenském tréninkuJaromír Jágr a jeho tradiční široký úsměv na lehkém kladenském tréninkuFoto Martin Sekanina (Blesk)

  Pro někoho je prostředí Beskyd synonymem naprosté pohody a vysněného místa k relaxaci. Ale co tam s hravým klukem, který má oblibu v blikajících zařízeních a v různorodých zápoleních, kde je klíčová malá kulička? Třinec a jeho blízké okolí takové potěšení nenabízí, anebo poskrovnu. A ani výběr restaurací, kde se dá dobře nadlábnout, není zdaleka tak široký jako v Americe. Tady je trochu potíž.

 
49. kolo
Články odjinud


Články odjinud