Pöpperle plivl na Spartu. Odvolat Kalouse by bylo nefér, řekl Bříza | iSport.cz
2. září 2017 • 04:20

Pöpperle plivl na Spartu. Odvolat Kalouse by bylo nefér, řekl Bříza

Autor: Daniel Ryl
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Návraty reprezentantů: Pražská “S” cílí na velká jména
Sparta trénuje na ledě už i s Horákem. Bude na něj spoléhat. Koho chce do lajny?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Když hokejisté Sparty skončili v jarním čtvrtfinále play off s Kometou Brno už po čtyřech zápasech, bolelo ho to. Muselo. „Přiznám se, že je to pro mě vlastně noční můra a pořád jsem ji vůbec neskousl,“ přiznává v rozhovoru pro klubový web Sparty její bývalý brankář Petr Bříza, který vstupuje do druhé sezony v roli majitele. Bývalý vynikající brankář věří, že se obměněná Sparta přiblíží vrcholu a bude se moci spolehnout také na muže s maskou, když klub opustili Tomáš Pöpperle a Filip Novotný.Brankáři Sparty jsou každou sezonou ožehavým tématem. V posledních sezonách byl jedničkou Tomáš Pöpperle, který ovšem v klíčových zápasech nepodržel a slýchával kritiku. „Na Spartě pod tlakem jste, straně moc se kolem nás za poslední dva roky nakecalo. Atmosféra ve Spartě pořád není zdravá,“ řekl v rozhovoru pro deník Sport Tomáš Pöpperle (celý rozhovor ZDE).

Jeho slova Petra Břízu zaskočila a zklamala. „Nejen pro mě i pro mnoho dalších jsou nepochopitelná vyjádření o tlaku, či špatné atmosféře. Mám pocit, že vůbec nepochopil svoji roli, kterou měl ve Spartě plnit,“ uvedl majitel klubu.

Podle jeho slov patřil Tomáš Pöpperle k nejlépe placeným hráčům soutěže, čemuž by měly odpovídat i výkony. „Vysoká smlouva se rovná automaticky vysokému tlaku na kvalitu výkonu, a to všude na světě, nejen ve Spartě. V době, kdy mu tehdejší majitelé podrželi plat ze Lva, byl pravděpodobně nejlépe placeným hráčem extraligy a i po návratu ze Soči měl vysokou smlouvu,“ vysvětluje Bříza.

„Z toho důvodu je sakra přirozené, že spoluhráči, trenéři, diváci, sponzoři, média a vedení chtějí, aby byl tou pravou jistotou a lídrem Sparty. Bohužel se mu za těch šest let nepodařilo dotáhnout Spartu na vrchol,“ pokračuje na klubovém webu Bříza.

Jestli ho výrok Tomáše Pöpperleho zklamal lidsky? „Mrzí mě to. Moc. Považuji to za neloajální výrok a plivnutí na klub, ve kterém strávil velkou část kariéry a který mu kromě důvěry v něj zabezpečil i rodinu.“

Sparta - Kometa Brno: Totální zkrat Pöpperleho! Podívejte, za co se nechal vyloučit do konce utkání

Zlepšit způsob hry i diciplínu!

Obě cesty se však po sezoně rozdělily. Sparta si vybrala finského brankáře Sami Aittokallia, kterého doplní David Honzík z Karlových Varů. Tomáš Pöpperle po rozvázání smlouvy zamířil do Německa, zatímco dvojka Filip Novotný bude chytat v Karlových Varech.

Majitel Sparty ovšem odmítá, že by za vyřazení v play off mohli brankáři. „To v žádném případě! Jen jsme cítili potřebu udělat razantní změnu,“ vysvětlil krok vedení a poukázal na další nedostatky.

„Sparta musí změnit ještě dvě věci - způsob hry a disciplínu. Hloupé fauly otáčely zápasy v náš neprospěch,“ řekl Bříza, kterého mrzí i špatná domácí bilance. „Měli jsme jen 57 procent z bodů, které jsme mohli získat na domácím ledě, což bylo na kvalitu týmu málo.“

Nedomlel sejmul KováčikaNedomlel sejmul KováčikaFoto Koláž iSport.cz

Pražané mohli neúspěšného play off litovat i proto, že tím shodil úspěšnou sezonu, ve které došel až do finále Ligy mistrů a vysloužil si obdiv fanoušků.

I přesto však dostal trenér Jiří Kalous důvěru, ačkoliv bude od nové sezony plnit pouze roli trenéra s novým asistentem Jaroslavem Nedvědem a role sportovního manažera připadne Michalu Brošovi .

„Jirka je kvalitní trenér, kterého jsme si vybrali a dali mu důvěru. Smlouvu dostal na dva roky. V průběhu sezony jsme měli dobrou dlouhodobou část, zvládli jsme obě dvě top soutěže, které jsme hráli. Pak přišlo play off, ale nebudu sekat hlavu trenéra, to by bylo nefér,“ vysvětluje setrvání reprezentačního asistenta Petr Bříza.

VIDEO | Zbytečné fauly chce Bříza vymanit ze hry Sparty

Sparta - Kometa Brno: Tohle Nedomlel nedomyslel! Při výjezdu z trestné trefil Kováčika a v zápase dohrál

Prémie zá základní část? Jen s úspěchem v play off

Jak sám přiznal, pro jeho klub bylo brzké vypadnutí ve vyřazovací části i finanční ztrátou. „Mohli jsme odehrát ještě dva zápasy ve čtvrtfinále a to je při předpokladu skoro zaplněné arény hrubý výnos kolem 3 milionů korun na jeden zápas. Bylo by teď hloupé spekulovat o dalších ztrátách ze semifinále, protože bychom byli trapní.“

I proto bude Sparta od nové sezony postupovat jinak. „Prémie za získané body v základní části už budeme vždycky svazovat jen s následným úspěchem v play off,“ řekl Petr Bříza. U nových kontraktů to není problém, ale u stávajících už museli s úpravou souhlasit i hráči.

„Hodně slýchám stesky na sparťanství. Tak teď cítím čas pro zveřejnění klíčové informace týkající se reakce hráčů. První byli Lukáš Pech s  Petrem Kumstátem , kteří o této žádosti nediskutovali ani tři minuty a okamžitě šli podepsat dohodu, která pro ně může znamenat ztrátu výplaty prémií za sedm měsíců práce v 52 kolech základní části,“ poukázal Bříza a přiznal, že problém nebyl ani u dalších hráčů.

„A následovali i ti, kteří tu nejsou tak dlouho, přesto berou Spartu za svůj klub. Všem jim za to chci za sebe i celý klub poděkovat,“ uzavřel majitel Sparty, kterou vstoupí do sezony v pátek 8. září na ledě Pardubic a doma se poprvé představí o dva dny později proti Jihlavě.

Majitel Sparty Petr Bříza s generálním manažerem Billy, nového sponzora
Majitel Sparty Petr Bříza s generálním manažerem Billy, nového sponzora

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud