Unikátní vlak Komety! Na Spartu jedou v 15 vagonech hráči i fanoušci spolu | iSport.cz
Jiří Vítek
22. prosince 2017 • 09:57

Unikátní vlak Komety! Na Spartu jedou v 15 vagonech hráči i fanoušci spolu

TOP VIDEA
VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem VIDEOGRAFIKA: Body v hokeji od roku 1936. Sparta nevládla vždy, pozor na týmy s jedním titulem
Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7 Vítkovice - Liberec: Hattrick! Hudáček přidal další gól hostů, 1:7
VŠECHNA VIDEA ZDE

Patnáct vagonů, 1120 cestujících a v čele celého spřežení Kometa expres modrobílá lokomotiva s logem klubu. Cílová destinace? Praha-Libeň. Účel cesty? Přímý souboj s úhlavním rivalem, pražskou Spartou (dnes ONLINE od 18.30 ZDE>>>). Jedou hráči, fanoušci i kluboví partneři. „Těším se na to, rozhodně půjde o něco nového a zajímavého,“ vyhlíží celou akci brněnský obránce Jakub Krejčík. Před dvěma lety uspořádali velkolepou show v podobě dvou utkání pod otevřeným nebem, nyní se vedení Komety odhodlalo k dalšímu kroku, jak poděkovat svým příznivcům za podporu. A také jak ukázat, že nadále usiluje o výstavbu nového stadionu. Balíčky, jejichž součástí bude kromě zpáteční jízdenky také vstupenka na samotné utkání, rozdal klub partnerům, vylosovaným fanouškům a dětem, které budou tvořit velkou část osazenstva.

„Je to projekt, s nímž přišel Libor Zábranský (majitel klubu a trenér A-týmu). Myslíme si, že je to velmi dobrá cesta, jak poděkovat dětem, fanouškům a partnerům. Také se mohou podívat na multifunkční arénu, o jejíž výstavbu usilujeme i v Brně,“ připomíná výkonný ředitel Komety David Trunda plány na vybudování nového stadionu.

Stranou výše zmíněného Kometa expresu se klub rozhodl věnovat pěti stovkám fanoušků zpáteční jízdenku vlakem a vstupenku na utkání za symbolickou jednu korunu. Příznivci Komety tento krok nenechali bez odezvy a rozhodli se část nákladů pokrýt, přičemž vybraná suma poputuje na nadaci usilující o výstavbu haly za Lužánkami. V průběhu dnešního dne tak vyvrcholí přípravy několikaměsíčního projektu. „Všechny balíčky jsme rozdali, vlak je kompletně zaplněný,“ těší Trundu zájem o akci.

„Zvažovali jsme i jiné destinace, spolu s Českými drahami jsme přemýšleli nad tím, jak bezpečně dopravit naše fanoušky na venkovní utkání. Zvažovali jsme Jihlavu, Pardubice či Hradec Králové, zkrátka kam jezdí přímé linky z Brna. Nakonec z toho ve finále vyšla varianta výjezdu na Spartu, protože chceme našim fanouškům také nabídnout možnost podívat se, jak vypadá moderní aréna,“ popisuje.

Vlak bude navíc přistaven přímo k DRFG Areně, okolo níž vedou železniční koleje na nedaleké výstaviště. Drobnou komplikací tak bude pro Brňany pouze dvouhodinová uzavírka ulice Poříčí, jež je nezbytná pro nástup do vlaku a jeho odjezd. „Vyžadovalo to součinnost a pomoc všech zainteresovaných, od kraje, Českých drah i policie. Musím říct, že se nám všichni snažili vyjít vstříc a pomoct v tom, aby se vše podařilo zrealizovat,“ pochvaluje si Trunda.

Kometa expres mohli lidé spatřit už v předchozích týdnech, modrobílá lokomotiva byla využívána na linkách do Vídně či Budapešti, její využití pro širokou veřejnost je v plánu i do budoucna. „Shodou okolností tím vlakem jela už před týdnem moje přítelkyně, takže si to vyzkoušela dopředu,“ usmívá se brněnský zadák Jakub Krejčík.

Po skončení utkání je navíc při zpáteční cestě v plánu setkání hráčů s nejmenšími příznivci modrobílých barev. „Před zápasem chceme hráčům dopřát klid, ale po jeho skončení je naplánované, že pozdraví děti, které budou ve vlaku zastoupeny ve velkém poměru, a popřejí jim hezké Vánoce,“ plánuje klub závěr celé akce.

Kometa Brno - Chomutov: Vedení hostů netrvalo dlouho, vyrovnal Vojtěch Němec, 2:2

Kometa Brno - Chomutov: Hosté poprvé vedou, prosadil se Vladimír Růžička, 1:2

Kometa Brno - Chomutov: Je vyrovnáno, gól vstřelil Jakub Sklenář, 1:1

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga Channel One Cup 2019

38. kolo
Články odjinud


Články odjinud