Boj o play off okořenila bitka. Škoda, že nám nezbylo více sil, mrzelo rváče

Video placeholder
Sparta - Liberec: A je tu bitka, Uher se serval s Jánošíkem
Sparťan Andrej Kudrna v duelu proti Liberci
Sparťan Richard Jarůšek vystřelil proti Liberci vůbec první hattrick v kariéře
Bílý Tygr Jan Ordoš krouží kolem sparťanské brány
Sparťan Lukáš Pech v domácím duelu s Libercem
Richard Jarůšek překonává Romana Willa z Liberce
Sparťanský střelec Andrej Kudrna v libereckém obklíčení
6
Fotogalerie
Daniel Ryl
Tipsport extraliga
Začít diskusi (0)

V posledních letech bojovali ve vzájemných bitvách o titul a čelo tabulky, ale ve čtvrtečním 34. kole Tipsport extraligy nabídl souboj Sparty a Liberce (3:0) bitvu o předkolo play off. Přes deset tisíc diváků sledovalo v pražské aréně otevřený hokej plný osobních soubojů. A došlo i na tradiční bitku. „Dohrál jsem ho, jemu se to nelíbilo a vzešlo z toho, co vzešlo,“ usmíval se po utkání domácí Dominik Uher, jenž po vzoru zámořské NHL shodil rukavice s libereckým bijcem Adamem Jánošíkem.

Už bylo rozhodnuto, fanoušci Sparty vyprovázeli svůj tým do posledních dvou minut potleskem, ale diváky obou táborů zvedla ze sedaček situace před střídačkou Liberce. Dominik Uher dohrál u mantinelu Adama Jánošíka, který si se soupeřem vyměnil několik slov a rukavice i helmy letěly k ledu.

„Bylo to tam dohrané trochu pozdě, tak jsme se na sebe podívali a šli jsme do toho,“ řekl po utkání zklamaný obránce Liberce. Ačkoliv bitka skončila remízou, pro oba borce byla náročnou prověrkou. „Trošku škoda, že nám nezbylo více sil. Bylo to na konci střídání, takže to bylo takové unavené, ale snad příště,“ usmíval se Dominik Uher.

Dravý útočník Sparty ovšem svého soupeře ocenil. „Šlo vidět, že zná nějaké úchopy. Vím o tom, že se to nebojí shodit a nějakou historii v pěstních soubojích za sebou má. Já se ale nemám čeho bát, vím, co dělám.“

Video placeholder
Sparta - Liberec: A je tu bitka, Uher se serval s Jánošíkem • TV TIPSPORT

V předešlých sezonách se oba týmy potkávaly v soubojích o nejvyšší příčky, tentokrát ale obě mužstva bojují spíše sama se sebou a týká se jich boj o předkolo play off. „Poslední zápasy hrajeme o šest bodů všechny. Bojovali jsme, ale porazily nás naše vyloučení. Mrzí nás to, ale stále je dost zápasů a já věřím, že se zvedneme a ukážeme charakter,“ přiznal Jánošík.

Důležitost výhry si uvědomuje také sparťanský útočník. „Strašně důležitá výhra. Pro nás je důležitý každý zápas a ještě důležitější je, abychom se zvedali hokejově a poslední zápasy hráli nejlepší hokej,“ nabádá Uher, jenž věří, že jeho tým do play off postoupí.

„Tam už je jedno, jestli jdete z prvního nebo osmého místa. Kdo hraje nejlepší hokej, bude porážet soupeře a vyhraje titul.“ Sparta tak navázala na výkon s Kometou Brno a díky hattricku Richarda Jarůška, prvnímu čistému kontu Samiho Aittokallia a své bojovnosti slaví druhou výhru v řadě.

Video placeholder
Sparta - Liberec: Michálek v bolestech. Trefil ho puk do obličeje, musel na ošetření • TV TIPSPORT

„V dlouhé reprezentační pauze jsme pracovali na osobních soubojích jeden na jednoho. Věděli jsme, že musíme přitvrdit a přináší to ovoce,“ těšilo po utkání Uhera, který chválil i své parťáky. „Sami nás skvěle podržel, Jarochovi to tam padalo. Byl to skvělý týmový výkon, podpořený individuálními výkony.“

Sparta už je díky výhře sedmá, Liberec se naopak propadl na předposlední místo. Klíčový úsek ho čeká zejména v lednu, kdy se pětkrát ze šesti zápasů představí doma. „Jsme si vědomi, že je to zlomová část. Musíme zabrat a domácí zápasy vyhrávat,“ nabádá Jánošík.

Jeho tým navíc čeká semifinále Champions Hockey League proti švédskému Växjö a Liberec si bude chtít spravit chuť. Nakopne se k lepším výsledkům? „Věřím, že ano. My hrajeme stejně, ať jde o Ligu mistrů nebo extraligu, takže doufám, že nám to pomůže.“

KonecLIVE
30


 

#TýmZVVPPPPSkóreB
1Plzeň5228798172:123107
2Mountfield52267712146:10199
3Třinec52246814143:12292
4Vítkovice52264616157:11992
5Brno52236914148:12190
6Pardubice52205621128:13976
7Liberec52189421132:13876
8Olomouc521610719129:13675
9Zlín52188422121:14074
10Sparta52185722140:15071
11Chomutov521310920132:15568
12Ml. Boleslav52156823118:13965
13Jihlava52127726106:13957
14Litvínov52107629118:16850
  • Play-off
  • Předkolo Play-off
  • Baráž
Začít diskuzi

Doporučujeme

Všechny příspěvky z Isport.cz máte již zobrazené.
Vyberte si z nabídky nebo pokračujte na další články z jiných titulů.

Články z jiných titulů