26. ledna 2018 • 20:29

Systém je k ničemu, když nemáme nasazení, zlobil se Baranka

RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou RENTGEN: Jak se dalo předejít holomajzně mezi Baníkem a Spartou
LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy LIGA NARUBY: Nitu pokoušel podavač, Baroš uklízečem a pražské ku..vy

Tradiční derby regionálních rivalů v Ostravě jednoznačně urvali třinečtí Oceláři. Ve 43. kole Tipsport extraligy Vítkovice doma před vyprodanou ČEZ Arenou (10 004 diváků) padly 1:4 a v přímém souboji přišly o třetí příčku. Přeskočil je právě Třinec.

„S jedním gólem se nevyhrává, ale zápas nám utekl v první třetině, kde jsme neměli absolutně žádné nasazení,“ mrzelo vítkovického obránce Ivana Baranku. „Ve druhé třetině se to trochu zlepšilo a ve třetí jsme hráli takový vabank. Trochu jsme to otevřeli a hráli trochu riskantněji, ale už to nevyšlo.“

V první třetině jako by na ledě bylo pouze jedno mužstvo. Přesněji řečeno - jedno mužstvo a vítkovický brankář Patrik Bartošák. Ten sice dostal dvě branky od Daniela Rákose a Jakuba Petružálka, ale dalších pět tutovek pochytal. Včetně nájezdů Růžičky nebo Ciencialy.

„Systém můžeme hrát jakýkoliv, ale když tam nebude nasazení od každého hráče, tak je systém k ničemu,“ krčil rameny Baranka. Oceláři jeho tým přestříleli v první třetině 24:7! „To se musí nad sebou každý hráč zamyslet. Protože si řekneme nějakou věc v kabině, vyjdeme na led a děláme něco úplně jiného. To je osobní disciplína. Bez nasazení se nepohneme.“

Oceláři už skvěle rozjetý duel nepustili. I díky dvěma trefám útočníka Ondřeje Kovařčíka. První gól dal z dorážky, druhý z trestného střílení. „Dva góly potěší a ještě k tomu v derby! A před tolika lidmi, bylo to úžasné,“ radoval se Kovařčík.

Domácí: 26:45. Baranka

Hosté: 02:48. Rákos, 19:17. Petružálek, 24:24. O. Kovařčík, 47:56. O. Kovařčík

Domácí: Bartošák (Dolejš) – Klok, Sloboda (A), Hrbas, Baranka, D. Krenželok, Trška, Urbanec – Olesz (C), Lev, Dej – Szturc, O. Roman, Tybor – Kucsera, Kolouch, P. Zdráhal – Kurovský, Hudeček, Š. Stránský.

Hosté: Hrubec (Hamerlík) – Krajíček (C), M. Doudera, Linhart, Adámek, L. Kovář, D. Musil – Chmielewski, Rákos, Petružálek – Dravecký, R. Vlach, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Svačina – O. Kovařčík, Cienciala, Hrňa.

Staňo, Štefík – Tošenovjan, Výleta

Ostravar aréna

10 004 - vyprodáno diváků

Vítkovice - Třinec: Přesilovku 5 na 3 využil tvrdou ranou Baranka, 1:3
720p 360p

Vítkovice - Třinec: Velká šance hostů, Polanský poslal puk na Růžičku ale ten gól nedal
1080p 720p 360p

Vítkovice - Třinec: Ondřej Kovařčík proměnil trestné střílení a hosté vedou o tři branky, 1:4
720p 360p

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>

1.  Olomouc 2 2 0 0 0 7:3 6
2.  Litvínov 2 2 0 0 0 9:5 6
3.  Brno 2 2 0 0 0 7:4 6
4.  Vítkovice 2 2 0 0 0 5:3 6
5.  Mountfield 3 2 0 0 1 5:7 6
6.  Plzeň 2 1 0 0 1 6:3 3
7.  Sparta 2 1 0 0 1 6:3 3
8.  Pardubice 2 1 0 0 1 3:2 3