2. března 2018 • 22:45

Byl to cirkus, zlobil se vítkovický Trnka k rozhodčím v Litvínově

LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly LIGA NARUBY: Limberského zrádná patička, Škodovy ponožky i Holoubkovy žongly
Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout Fischer o Voráčkovi: mistrovství se nezúčastní, chce si odpočinout

Hokejisté Vítkovic prohráli bez sedmi hráčů základní sestavy v 51. kole extraligy v Litvínově 1:2 v prodloužení, více než na ztrátu bodů si však hosté po zápase stěžovali na výkon rozhodčích Adama Kiky a Lukáše Bejčka. Kouč Jakub Petr byl 51. minutě vykázán s trestem do konce utkání ze střídačky, jeho asistent Pavel Trnka vše následně označil za cirkus.

"Nejprve nám nebyl uznán regulérní gól. Poté faul v prodloužení, budiž. A třetí věc, když hlavní trenér řekne rozhodčímu: To si děláte, pardon, pr..., a byl vyloučen ze střídačky. To mi přijde jako cirkus," řekl Trnka i s vědomím, že klub za jeho vyjádření zřejmě dostane pokutu. Aktéři zápasu se totiž po jeho skončení k výkonům rozhodčích nesmějí vyjadřovat.

Hlavní kouč Petr musel nedobrovolně opustit střídačku poté, co nesouhlasil s vyloučením Šimona Stránského za podražení. "Je úplně jedno, jak zápas skončí, ani jednomu týmu nejde o výsledky. Pro oba je to pouze příprava k dalšímu průběhu sezony. Přišlo mi to směšné," doplnil Trnka a poukázal na fakt, že Vítkovice mají jistou účast ve čtvrtfinále a Litvínov se bude chystat na baráž.

Hosté: 35:22. Bartovič

Domácí: Petrásek – Iberer, Sörvik, Šesták, Čutta, Baránek, L. Doudera, Gula – J. Černý, J. Mikúš, Marek Růžička – Trávníček, Gerhát, M. Hanzl – F. Lukeš, V. Hübl, Jánský – Válek, Vandas, Jurčík.

Hosté: Bartošák – Klok, Sloboda, Hrbas, Baranka, Výtisk, Trška – P. Zdráhal, Lev, Olesz – Š. Stránský, Kurovský, Dej – Szturc, T. Jáchym, Bartovič – Toman, Baláž.

Kika, Bejček – Frodl, Komárek

Zimní stadion Ivana Hlinky

Litvínov - Vítkovice: Dva body pro Vervu! V prodloužení rozhodl Hübl, 2:1
720p 360p

Litvínov - Vítkovice: Domácí jdou do vedení, prosadil se Hanzl, 1:0
720p 360p

Litvínov - Vítkovice: Krásnou akci hostů zakončil Bartovič a vyrovnal na 1:1!
720p 360p

Mistrovství světa v hokeji 2018 v Dánsku

Program a výsledky Český tým Systém turnaje Kde se hraje Maskot Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa v hokeji se hraje od 4. do 20. května v Dánsku (Kodaň a Herning), čeští hokejisté čekají na medaili už pět let. Ze dvou osmičlenných skupin postupují první čtyři týmy do čtvrtfinále. Finále se odehraje 20. 5. od 20.15 v Kodani.

České zápasy ve skupině A: sobota 5. 5. (20:15) Česko - Slovensko; neděle 6. 5. (16:15) Švédsko - Česko; úterý 8. 5. (20:15) Česko  - Švýcarsko; čtvrtek 10. 5. (20:15) Česko - Rusko; pátek 11. 5. (20:15) Bělorusko  - Česko; neděle 13. 5. (16.15) Francie - Česko; pondělí 14. 5. (20:15) Česko - Rakousko