Růžička zažil nejhorší porážku. Doslova katastrofa, láteřil asistent

0
Je nedotknutelnost Třince pryč? Dynamo a Spartu táhnou schovaní lídři. Překvapí Litvínov?
Spor o Kováče: kouč budoucnosti a opravdová trefa, nebo jen bublina?

Takovou ránu na lavičce ještě neschytal. Trenér Vladimír Růžička včera prožil s chomutovskými Piráty naprostý zmar, když před zraky vlastních diváků musel skousnout krutou porážku 2:9 od Plzně, za kterou se blýskl čtyřgólový střelec Vojtěch Němec. Pro Chomutov je to nejvyšší prohra v nejvyšší soutěži, pro ostříleného kouče to znamená největší výprask v trenérské kariéře. Horší vstup do sezony – 5 proher – strůjce dvou titulů mistrů světa nikdy nezažil.

Jako vůdce střídačky již musel vstřebávat několik těžkých klopýtnutí svého týmu. Před včerejším střetnutím byl pro Vladimíra Růžičku největším selháním na vlastním ledě debakl 1:7 s Libercem, ještě se Slavií v sezoně 2008/09. Nejhorší venkovní výsledek schytal již jako chomutovský trenér v minulém ročníku, kdy si z Hradce Králové odvezl s týmem prohru 3:9. Oba výsledky však překryl včerejší domácí devítigólový výprask s Plzní. „Doslova katastrofa,“ hořce hodnotil utkání Jan Šťastný, asistent trenéra Chomutova.

Růžička není momentálně v lehké situaci. Do sezony vstupoval s oslabeným mužstvem s obavami a prožívá i nejhorší start vůbec. Po pěti kolech zůstávají Piráti na posledním místě bez výhry a bez jediného bodu. Podobný bídný vstup měl pětapadesátiletý stratég pouze před patnácti lety, kdy Slavie jako obhájce titulu nevyhrála prvních šest utkání. Po mistrovské kocovině však vydřela v těchto zápasech „alespoň“ dva body. Nyní nemá Růžička s Chomutovem nic.

Chomutov - Plzeň: Růžička se do toho opřel, na 1:0 vstřelil po 29 vteřinách hry

Přitom v prvních vteřinách hry pátečního duelu vysvitl Severočechům záblesk naděje. V čase 00:29 se na kostce objevilo skóre 1:0 pro domácí. Vladimír Růžička mladší zaskočil plzeňského soupeře bleskovým tahem na branku Dominika Frodla a skóroval. V první třetině však všechny vyhlídky Růžičkovy party na úvodní triumf v sezoně pohasly. Indiáni se brzy oklepali a pak se snadno zmocnili iniciativy. Po ohlášení první přestávky již bylo skóre 1:3.

Chomutovský zmar pokračoval i ve druhé části hry. Trápení Pirátů ale vyvrcholilo ve třetí třetině. Díky excelentnímu výkonu čtyřgólového střelce Vojtěcha Němce (4+1) a kapitána Milana Gulaše se Plzni podařilo Severočechy úplně ponížit. „Vyjma prvního střídání, kdy jsme dali branku, jsme podali katastrofální výkon. Bylo tam strašně moc individuálních chyb. Pokud nezměníme myšlení hráčů a nebudeme hrát, co si říkáme, neporazíme nikoho,“ láteřil asistent Šťastný.

Plzeňští i přes kanonádu nebyli ze svého výkonu při vítězném tažení na severu Čech moc nadšení. „Vstoupili jsme do utkání špatně, dostali jsme gól v prvním střídání a celkově jsme neměli dobrý začátek. Hráčům chyběl pohyb a lepší reakce, ale naštěstí jsme se rychle vrátili gólově do zápasu. Ještě za hratelného stavu pro Chomutov jsme měli mraky oslabení, která jsme ale přečkali. Góly na 4:1 a 5:1 jsme výsledkově odskočili. Třetí třetina už dopadla, jak dopadla,“ řekl Jiří Hanzlík, jeden z plzeňských koučů.

Chomutov - Plzeň: Piráti v obrovské šanci, Frodl skončil zasypán hráči

Chomutov - Plzeň: Dvořák v bráně dlouho nevydržel, po Němcovu gólu na 1:8 se vrátil Stezka

Zdrcený chomutovský útočník Jan Havel po vysoké porážce 2:9

Domácí: 00:29. V. Růžička, 59:40. Jank

Hosté: 01:46. V. Němec, 08:16. Straka, 11:37. V. Němec, 33:55. Kratěna, 36:22. Indrák, 40:45. Straka, 46:23. V. Němec, 52:20. V. Němec, 55:59. Kracík

Domácí: Stezka (41.-54. Tadeáš Dvořák) – Valach, Jank, Knot, Štich, Trefný, Dietz, Blaha – Skokan, V. Růžička, Sklenář – Vantuch, Huml, Tomica – J. Havel, Klhůfek, Koblasa – J. Stránský, Šťovíček, A. Dlouhý.

Hosté: Frodl (Milčakov) – Čerešňák, J. Kindl, L. Kaňák, Allen, Vráblík, Pulpán, Jones – Gulaš, Nedorost, Indrák – Kantner, Kratěna, Stach – V. Němec, Kracík, D. Kindl – Eberle, Kodýtek, Straka.