Třinecký Gernát dostal trest na dva zápasy. Komise posoudila jeho faul jako napadení | iSport.cz
6. listopadu 2018 • 16:45

Martin Gernát dostal dvouzápasový trest za napadení Marka Zachara
SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas SESTŘIH: Slavia - Ústí n. L. 8:0. Lídr ligy nastřílel sedm gólů za druhý poločas
Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu Na Lapači to zase žije! Podívejte se, jak se Vsetín dere zpět mezi elitu

Třinecký obránce Martin Gernát dostal dvouzápasový trest za faul v nedělním utkání hokejové extraligy proti Liberci (5:3). Šéf disciplinární komise Viktor Ujčík jeho zákrok na Marka Zachara vyhodnotil jako napadení. Následovat mohl i čtyřzápasový distanc, polehčující okolností byla Gernátova bezúhonnost v posledních dvou letech i skutečnost, že protihráč vyvázl bez zranění.

Slovenský reprezentant Gernát, jenž je v Třinci na zkoušce do konce listopadu a v zápase přispěl k vítězství gólem a asistencí, fauloval Zachara na konci první třetiny za stavu 0:2. Za zákrok za třineckou brankou dostal dvouminutový trest za pozdní dohrání.

Ujčík verdikt na základě videa překvalifikoval na napadení. "Zákrok byl veden mimo zorný úhel protihráče, z pozice takzvaného 'třetího hráče v souboji' a bez jakékoli snahy hrát puk. Vzhledem k těmto skutečnostem měl protihráč minimální možnost se střetu bránit," konstatoval Ujčík.

SESTŘIH: Třinec - Liberec 5:3. Tygři prohrou spadli z prvního místa
720p 360p

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>