Vykoupil se za milion ze svého. Investice, která nemusí vyjít, ví Šidlík | iSport.cz
Květoslav Šimek
11. listopadu 2018 • 13:00

Vykoupil se za milion ze svého. Investice, která nemusí vyjít, ví Šidlík

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Sestry Plíškovy ve dvojrozhovoru: Nelezou si na nervy? Co nutí Kristýnu dělat její přítel?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Na co se vyplatí vsadit v duelu Slavie s Plzní?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mohl si koupit auto. Nebo byt. Místo toho koupil sám sebe. Vítkovický obránce Petr Šidlík (24) otevřeně vypráví o tom, proč se v létě rozhodl vykoupit ze smlouvy v Jihlavě. Jenom za tabulkové odstupné dal 900 tisíc korun. „A to mi cena klesla, protože se spadlo z extraligy do první ligy,“ líčí bývalý mládežnický reprezentant. Přečtěte si jeho příběh v článku iSport Premium!Není naštvaný nebo rozmrzelý. Petr Šidlík bral danou situaci jako fakt. Chtěl hrát extraligu, smlouvu měl v rodné Jihlavě. Ta sestoupila. „Dostal jsem pár nabídek z extraligy a bylo mi řečeno, že mě pustí jen v tom případě, že mě někdo vykoupí,“ vypráví Šidlík. „Chápu, že manažeři chtějí ušetřit, to je jako v normálním životě. Taky si radši pořídíte stejnou věc tam, kde vyjde levněji. A protože za mě nikdo tu cenu nedal, tak jsem do toho šel na vlastní pěst.“

O podrobnostech svého letního přestupu z Jihlavy do Vítkovic promluvil poprvé minulý týden po zápase s Mladou Boleslaví. Rozhodl vítězným gólem 31 vteřin před koncem, ve Vítkovicích to byl jeho premiérový gól. Po 17 zápasech je nejproduktivnějším bekem týmu (1+5).

Cena klesla, protože Jihlava spadla

„Dostal jsem otázku, jestli je pravda, že jsem se v Jihlavě vykoupil, tak jsem se vyjádřil,“ říká Šidlík. „Je to pravda, znám i pár dalších kluků, kteří se takto vykoupili. Bohužel jsou tady nějaké přestupové tabulky, které platí. Asi to není úplně dobře, ale chápu pohled manažerů nebo jednatelů. 

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 1 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud