Flemming si po faulu na Douderu zápas nezahraje a přijde o peníze | iSport.cz
9. prosince 2018 • 11:47

Flemming si po faulu na Douderu zápas nezahraje a přijde o peníze

Autor: ČTK
TOP VIDEA
BANÍK 2003-04 (I. část): Vrba měl obří vliv na titul. Jak se tým rodil?
Kvitová o zrušeném Wimbledonu: Můj oblíbený turnaj, ale jsou důležitější věci
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejisté posledního týmu extraligy Chomutova se musejí v dnešním souboji s Olomoucí obejít bez obránce Bretta Flemminga. Předseda disciplinární komise Viktor Ujčík potrestal sedmadvacetiletého Kanaďana za zákrok na třineckého beka Milana Douderu v pátečním utkání na ledě Ocelářů zastavením činnosti na jedno utkání. Flemming navíc přijde o deset procent ze základního měsíčního platu.Flemming hodně tvrdě zasáhl reprezentačního zadáka Douderu v úvodu druhé třetiny za bezbrankového stavu. Za pozdní dohrání obdržel trest na pět minut a do konce utkání. Otřesený Doudera již do utkání rovněž nezasáhl a v sobotu ho kvůli zranění nahradil reprezentační kouč Miloš Říha starší i v nominaci na nadcházející turnaj Channel One Cup.

Třinec - Chomutov: Krev v obličeji! Pirát Fleming po zákroku na Douderu v zápase s Oceláři dohrál
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Kanaďan vedl podle Ujčíka zákrok cíleně zezadu, a to se značnou agresivitou a intenzitou, přičemž neučinil nic, aby důsledky střetu minimalizoval. "K důsledkům ale přispěl i protihráč (Doudera) tím, že se krátce po odehrání kotouče otočil, aniž by přitom bral v potaz skutečnost, že může být atakován, a vystavil se tak do velmi zranitelné pozice," konstatoval Ujčík.

Zákrok překvalifikoval na napadení, vedle zastavení činnosti byl Flemmingovi vyměřen i finanční trest s přihlédnutím k tomu, že byl v uplynulých dvou letech disciplinárně trestán.

 
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud