27. února 2019 • 20:43

SESTŘIH: Sparta - Třinec 2:3. Pražané potřetí v řadě bez bodu

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Hokejisté Třince zvítězili v dohrávce 48. kola extraligy na ledě Sparty 3:2 a třetí výhrou po sobě se přiblížili třetímu Hradci Králové na rozdíl jediného bodu. Dvěma góly k tomu přispěl útočník Vladimír Dravecký. Pražané promarnili možnost odskočit jedenáctému Litvínovu a odešli potřetí za sebou bez bodu. V O2 areně dokonce ztratili čtvrtý zápas v řadě.

Ve středu druhého útoku Sparty nastoupil Jaroslav Hlinka. Dvaačtyřicetiletá klubová legenda, která hraje za Vrchlabí ve třetí nejvyšší soutěži, oblékla dres Pražanů poprvé od 9. března minulého roku, kdy sparťané vypadli s Libercem v předkole play off, bod si nepřipsala.

Na třinecké straně se proti bývalým spoluhráčům postavil dřívější kapitán Sparty Petr Vrána, jenž v lednu zamířil k Ocelářům do konce sezony na hostování výměnou za Robertse Bukartse. V první třetině ale odstoupil kvůli zranění.

Domácí se v první třetině museli obejít bez podpory kotle, který se kvůli neuspokojivým výsledkům a předváděné hře rozhodl úvodní dějství bojkotovat.

Sparťan Buchtele nabídl hostům už po 68 sekundách přesilovou hru, kterou nevyužili. Třinec nemusela promarněná příležitost dlouho mrzet, protože v páté minutě otevřel skóre Dravecký, když tečí usměrnil Galvinšovu střelu za záda brankáře Machovského. Pražané ohrožovali Hrubce pouze sporadicky. Blízko vyrovnání se ocitl Pech, který z levého kruhu pálil nepřesně.

SESTŘIH: Sparta - Třinec 2:3. Bojkot fanoušků domácí neprobral

Domácí srovnali v 19. minutě. Černoch přihrál od hrazení do středu Piskáčkovi, který nabil Kudrnovi na pravý kruh na úspěšnou ránu bez přípravy. V závěru třetiny zůstal po souboji u mantinelu s Matyášem ležet Pech a v bolestech zamířil rovnou do kabiny. Zbytek zápasu však odehrál.

Sparťané vstoupili do druhé části s podporou kotle a dvakrát za sebou si zahráli přesilovku, ale bez výraznější šance. Těsně před polovinou utkání vystihl Růžička špatnou rozehrávku domácích a upláchl do úniku, jenže Machovský si s jeho pokusem i následnou dorážkou Ciencialy poradil.

O chvíli později Oceláři litovali. K Sillovi se v obraném pásmu Sparty dostal puk a kanadský centr nabral rychlost, v útočné třetině se prodral mezi dvěma třineckými hráči a z levého kruhu zamířil pod Hrubcovo břevno. Sparťané následně poskytli Třinci dvě přesilové hry a v té pozdější hosté dělovkou zadáka Rotha od modré vyrovnali.

Ve 43. minutě si hosté vzali vedení zpátky. Růžička u mantinelu obral beka Kalinu o puk a přihrál ho mezi kruhy na rozjetého Draveckého, jenž Machovského prostřelil mezi betony. Sparta se až do konce zápasu hnala za vyrovnáním, jenže pokaždé narazila na Hrubce. V závěru jí nevyšla ani početní výhoda vylepšená odvoláním gólmana.

Ohlasy trenérů:

Uwe Krupp (trenér Sparty): "V prvních deseti minutách jsme byli svázaní, hráči byli možná trochu nervózní. Poté jsme se zvedli a zápas se vyrovnal. Byli jsme blízko bodu. Hráči po většinu zápasu odvedli dobrou práci. Rozhodně převážela pozitiva nad negativy. Ale samozřejmě když do toho vložíte takové úsilí a jste blízko, tak budete zklamaní, že nepřišla žádná odměna. Posledních 50 minut jsme hráli velmi dobře a měli jsme šanci získat nějaké body proti hodně dobrému týmu. Ale v hokeji potřebujete brejky a ty jsme dnes neměli. Udělali jsme také pár chyb. Jsem rád za úsilí týmu a za to, jak hrál 50 minut. Musíme získávat body, to jediné se teď počítá."

Marek Zadina (trenér Třince): "Věděli jsme, že to bude hrozně těžké utkání, protože Sparta potřebuje každý bod do tabulky a hraje o bytí a nebytí, což se potvrdilo. Prvních deset minut jsme měli vstup do utkání velmi dobrý, skórovali jsme a měli jsme více ze hry. Škoda, že jsme neproměnili ještě další šance, které jsme měli. Od desáté minuty se to začalo vyrovnávat. Pak jsme se i dostávali pod tlak i kvůli našim vyloučením, některá vyloučení nebyla dobrá. Třetí třetinu nás Sparta zatlačila. Myslím si, že jsme podali výborný týmový výkon a přestáli jsme i těžké chvíle. Podržel nás gólman Hrubec. Jsme hrozně rádi, že jsme to dotáhli do vítězného konce a bereme tři body."

Příště to snad bude lepší, věří Hlinka. Jak hráči Sparty vnímali bojkot fanoušků?

Zach Sill (vlevo) a Andrej Kudrna se radují po druhé sparťanské trefě

Domácí: 18:40. Kudrna, 30:36. Sill

Hosté: 04:25. Dravecký, 35:40. Roth, 42:05. Dravecký

Domácí: Machovský (J. Sedláček) – Kalina, Blain, Piskáček (C), T. Voráček, Tomáš Dvořák, Košťálek, T. Pavelka – Černoch, Sill, Smejkal – Klimek, J. Hlinka, Roberts Bukarts – Buchtele, Pech (A), Forman (A) – Kudrna, Klíma, Rousek.

Hosté: Hrubec (Kantor) – Gernát, Roth, Galvinš, D. Musil, M. Doudera, Matyáš – Svačina, P. Vrána, Martin Růžička (A) – Dravecký (A), Marcinko (C), Hrňa – Werek, Polanský, Novotný – Chmielewski, M. Kovařčík, O. Kovařčík – Cienciala.