Berani mají posilu! Po šesti letech se vrací ze zámoří odchovanec Buchta | iSport.cz
9. dubna 2019 • 14:56

Berani mají posilu! Po šesti letech se vrací ze zámoří odchovanec Buchta

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po šesti letech v nižších zámořských soutěžích se vrací do Zlína odchovanec tamního hokeje Lukáš Buchta. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal v klubu smlouvu na jednu sezonu.Vedení Zlína bylo s Buchtou v kontaktu už na konci letošního přestupního termínu, ale k dohodě došlo až nyní. "Víme, že Lukáš má velký potenciál, hrál nejkvalitnější univerzitní soutěž v Americe. Věříme, že bude přínosem a posilou," uvedl v tiskové zprávě klubový sportovní manažer Jiří Šolc.

Rodák z Fryštáku Buchta před čtyřmi lety vyhrál jako první český hokejista americkou juniorskou soutěž USHL v celku Sioux Falls Stampede. Odehrál pak čtyři sezony v americké univerzitní lize NCAA v týmu Omaha Mavericks. Do NHL se nedostal, zato vystudoval obor finance, bankovnictví a management.

"Byla to správná cesta, v žádném případě této volby nelituji. K průniku do NHL možná chybělo i štěstí, neboť jsem měl problémy s levým kolenem a kvůli zranění jsem nebyl v potřebné kondici," řekl Buchta.

Vloni v létě Buchta obdržel pozvánku na předsezonní kemp národního týmu trenéra Miloše Říhy. Během zámořského působení se v prázdninových měsících pravidelně připravoval se zlínským týmem. "Rozhodně nejdeme s jeho angažováním do neznáma. Lukáš byl v kontaktu s trenérem Martinem Hamrlíkem, často si volali nebo psali. Pravidelně s námi v létě trénoval a viděli jsme v reálu jeho výkonnost," dodal Šolc.

 


Články odjinud


Články odjinud