Berani mají posilu! Po šesti letech se vrací ze zámoří odchovanec Buchta | iSport.cz
9. dubna 2019 • 14:56

Berani mají posilu! Po šesti letech se vrací ze zámoří odchovanec Buchta

Autor: ČTK , iSport.cz
TOP VIDEA
Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1 Teplice - Sparta: Řezníček obírá Letenské o body! V závěru srovnává z dorážky na 1:1
TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek TOP góly 13. kola: Kalabiškova raketa nebo Schranzův růžek
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po šesti letech v nižších zámořských soutěžích se vrací do Zlína odchovanec tamního hokeje Lukáš Buchta. Čtyřiadvacetiletý obránce podepsal v klubu smlouvu na jednu sezonu.Vedení Zlína bylo s Buchtou v kontaktu už na konci letošního přestupního termínu, ale k dohodě došlo až nyní. "Víme, že Lukáš má velký potenciál, hrál nejkvalitnější univerzitní soutěž v Americe. Věříme, že bude přínosem a posilou," uvedl v tiskové zprávě klubový sportovní manažer Jiří Šolc.

Rodák z Fryštáku Buchta před čtyřmi lety vyhrál jako první český hokejista americkou juniorskou soutěž USHL v celku Sioux Falls Stampede. Odehrál pak čtyři sezony v americké univerzitní lize NCAA v týmu Omaha Mavericks. Do NHL se nedostal, zato vystudoval obor finance, bankovnictví a management.

"Byla to správná cesta, v žádném případě této volby nelituji. K průniku do NHL možná chybělo i štěstí, neboť jsem měl problémy s levým kolenem a kvůli zranění jsem nebyl v potřebné kondici," řekl Buchta.

Vloni v létě Buchta obdržel pozvánku na předsezonní kemp národního týmu trenéra Miloše Říhy. Během zámořského působení se v prázdninových měsících pravidelně připravoval se zlínským týmem. "Rozhodně nejdeme s jeho angažováním do neznáma. Lukáš byl v kontaktu s trenérem Martinem Hamrlíkem, často si volali nebo psali. Pravidelně s námi v létě trénoval a viděli jsme v reálu jeho výkonnost," dodal Šolc.

 

TIPSPORT extraliga – česká hokejová liga 2019/2020

Tabulka a rozpis zápasů Kanadské bodování Statistiky brankářů VIDEO: momenty a sestřihy Přestupy ONLINE Dresy týmů Sazka Fantasy

Tipsport extraliga nabízí 52 kol základní části, následuje play off, nově z extraligy sestupuje poslední tým základní části. Ten nahradí vítěz play-off Chance ligy. Po 5 letech se do extraligy vrací Rytíři Kladno s Jaromírem Jágrem. Vítězství obhajují HC Oceláři Třinec. Ti ve finále Generali play-off porazili vítěze základní částí z Liberce 4:2 na zápasy.

MS v hokeji 2020 (Švýcarsko)

Program MS 2020 Vstupenky Lausanne a Curych - stadiony

Další hokejové soutěže

NHL 2019/2020 Hokejová liga mistrů Chance liga - 1. česká hokejová liga

12. kolo
Články odjinud


Články odjinud