Jenyš vzdal boj o NHL, vrací se ze zámoří do brněnské Komety | iSport.cz
5. června 2019 • 10:12

Jenyš vzdal boj o NHL, vrací se ze zámoří do brněnské Komety

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Sparta: Tetteh protlačil míč za Valeše, gól musel potvrdit VAR, 0:1
Upgrade štaflí, Ďolíček obklopily plošiny! Nej výhled pro fans Sparty
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový útočník Pavel Jenyš se po pěti letech vrací ze zámoří do extraligového Brna. Třiadvacetiletý hráč se předešlé tři sezony neúspěšně snažil prosadit do kádru Minnesoty a Los Angeles v NHL, nyní bude opět hrát v mateřském klubu."Pavel se vrací domů po zkušenostech, které nasbíral v zámoří. Myslím si, že je zužitkuje v následující sezoně i v naší hře. Očekávám od něj agresivitu, důraz v brankovišti, dravost a pohyb," uvedl majitel Komety Libor Zábranský na klubovém webu.

Jenyš odešel do zámoří v roce 2014 poté, co v extralize jako sedmnáctiletý odehrál 30 zápasů a připsal si dva góly. Další dvě sezony působil v juniorské soutěži OHL a poté hrál na farmách Minnesoty a Los Angeles v nižší AHL a ECHL.

V posledním ročníku vystřídal dresy týmů Allen Americans, Ontario Reign a Manchester Monarchs. V Manchesteru v ECHL odehrál včetně play off 34 utkání s bilancí 13 branek a 20 asistencí.

"Rozdíl mezi hráčem v šestnácti a třiadvaceti letech je obrovský. Zkusil jsem si hokej za mořem, který je úplně jiný. Myslím si, že mám mnohem víc zkušeností, než jsem měl v šestnácti, a že se ode mě dá čekat víc než tehdy," uvedl Jenyš.

Pavel Jenyš bojuje o místo na farmě.
Pavel Jenyš bojuje o místo na farmě.

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud