Sladká tečka pro Hradec Králové. Na přípravném turnaji porazil Pardubice

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Hokejisté Hradce Králové už s jistotou konečného druhého místa uzavřeli vystoupení na 4. ročníku domácího Mountfield Cupu výhrou ve východočeském derby nad posledními Pardubicemi 4:2. Skončili tak se sedmi body o bod za vítězným Spartakem Moskva, který si zajistil triumf dnešním vítězstvím nad Slovanem Bratislava 5:3.

Hradec Králové se před 3530 diváky dostal do vedení v polovině úvodního dějství díky Patriku Miškářovi. Za 58 sekund vyrovnal Filip Kuťák a postaral se ve třetím utkání Dynama o první gól na turnaji.

V 19. minutě ale vrátil domácím vedení obránce Radim Šalda a po 72 vteřinách závěrečné části zvýšil Lotyš Maris Bičevskis. V 52. minutě zkorigoval stav v přesilové hře zadák Karel Nedbal, ale hradeckou výhru zpečetil v oslabení při power play Dynama Adam Kubík. Pardubice tak zakončily turnaj bez bodu.