Pardubice se zbavují akcií Dynama. Město počítá až s pěti zájemci | iSport.cz
20. prosince 2019 • 13:21

Pardubice se zbavují akcií Dynama. Město počítá až s pěti zájemci

Autor: ČTK, iSport.cz
TOP VIDEA
KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down KARLOS SHOW: Marpo s Noidem promluvili o zápasení, šikaně, došlo i na stare down
MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál MOMENTY Václava Kadlece: Obrovský talent a nenaplněný potenciál
VŠECHNA VIDEA ZDE

V prvním lednovém týdnu budou moci zájemci o koupi většího podílu akcií extraligového hokejového klubu HC Dynamo podávat městu Pardubice své nabídky. Podle primátora Martina Charváta (ANO) by jich mohlo být až pět.„Během dvou let, kdy jednáme o podobě prodeje hokejového klubu, jsem mluvil s pěti zájemci. Všechny je oslovím. Uvidíme, kdo všechno se v prvním lednovém týdnu přihlásí,“ řekl ČTK Charvát.

Nabídky mohou zájemci podávat do poledne 3. ledna. Každý z nich pak obdrží výzvu k soutěžnímu dialogu, který se bude konat v následujícím týdnu 7. až 9. ledna. Množství akcií město nespecifikovalo, uvedlo, že nabízí významný podíl.

Nabídky a setkání se zájemci bude mít na starosti městská komise. Poprvé do ní město přizve i zástupce fanklubu. „Chceme předejít kritice, že si město všechno dělá jen podle sebe. Fanoušci budou mít v komisi někoho svého,“ řekl Charvát.

Do konce roku by po zvýšení základního kapitálu o 31 milionů korun a odkoupení minoritního podílu podnikatele Jaroslava Šudy mělo město vlastnit 96,2 procenta akcií. Bývalí hokejisté Petr Čáslava a Dušan Salfický budou mít shodně 1,78 procenta, zapsaný spolek HC Pardubice 0,24 procenta. Základní kapitál hokejového klubu vzroste na 54,7 milionu korun.

Zvýšením základního kapitálu město kapitalizuje své půjčky, které během let klubu poskytlo. HC je již nemusí městu vracet. Na prosincovém jednání město slíbilo klubu půjčku 15 milionů korun, protože je ve finančních potížích. Předcházet tomu bude finanční prověrka peněžních toků klubu.

Město je majoritním vlastníkem od ledna 2017, kdy koupilo balík akcií od podnikatele Romana Šmidberského, aby klubu finančně pomohlo. Více než polovinu akcií koupil od města v roce 2008. Primátor opakovaně deklaroval, že město nebude hlavním akcionářem dlouhodobě.

Vloni klub hospodařil s hrubou ztrátou 9,76 milionu korun, jeho výnosy dosáhly téměř 131 milionů korun. V roce 2017 klub měl nezdaněný zisk 766.000 korun a jeho výnosy činily 129 milionů korun.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Pardubice 4:1. Razýmova premiéra neúspěšná, dvakrát skóroval Šťastný

SESTŘIH: Pardubice - Kometa Brno 6:2. Vítězství Dynama řídili Tybor s Kousalem

Ondřej Dlapa z Mladé Boleslavi tečoval puk před Ondřejem Kacetlem
Ondřej Dlapa z Mladé Boleslavi tečoval puk před Ondřejem Kacetlem

 
47. kolo
Články odjinud


Články odjinud